Yemen'de patlama ve silah sesleri ...Yüzlerce ölü ve yaralı var !

Son dakika yabancı haber servislerinden gelen bilgilere göre Yemen'in başkenti Sana'da önce İran Büyükelçiliği'ne havan topu ile saldırı düzenlendiği daha sonra da eski Cumhurbaşkanı Salih'in evinin patlatıldığı öğrenildi.

Yemen'de patlama ve silah sesleri ...Yüzlerce ölü ve yaralı var !

Yemen'de iç savaş devam ediyor.Yemen'de özellikle son 1 haftada meydana gelen saldırılar sonrasında en az 125 kişinin öldüğü, 238 kişinin de yaralandığı bildiriliyor.Son dakika yabancı haber servislerinden gelen bilgilere göre Yemen'in başkenti Sana'da önce İran Büyükelçiliği'ne havan topu ile saldırı düzenlendiği daha sonra da eski Cumhurbaşkanı Salih'in evinin patlatıldığı öğrenildi.

İç savaşın devam ettiği Yemen'de muhaliflerin arasındaki çatışmalar gün geçtikçe şiddetleniyor.Büyükelçilik binasından dumanların yükselmesinden dakikalar sonra bu kez Husiler eski Cumhurbaşkanı Salih'in yaşadığı evi havaya uçurdu.

Yemen'de İran destekli Husilerin başkent Sana'yı ele geçirmesi ve Cumhurbaşkanı Abdur Rabbu Mansur Hadi'nin kaçmasıyla patlak veren iç savaş, ezeli düşmanlar Suudi Arabistan ile İran'ın bir kapışmasına dönüştü.

Yemen'den Kasım ayı başında Riyad'a fırlatılan füze, Suudi Arabistan ve İran'ın birbirlerine savaş tehditleri savurmalarına neden olmuştu.

Ülkenin orta kesiminde terör örgütü El Kaide'nin kontrol ettiği bölgeler de bulunuyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kral
kral - 11 ay Önce

net sayı verin sizde