Türkiye ve Rusya Arasında Vize Kolaylığı

Rusya’da Türkiye’ye müjdeli haber geldi. Yetkililerden yapılan açıklamalara göre 9 Şubat’ta yapılacak görüşme ile iki ülke arasındaki vize rejiminin kolaylaştırılması için görüşme yapacaklarını belirtti. Görüşmenin olumlu sonuçlanması durumunda bazı kategoriler için vize kolaylığı sağlanacak.

Türkiye ve Rusya Arasında Vize Kolaylığı

Türkiye ile Rusya arasında devam eden dostluk ilişkileri artmaya devam ediyor. Bilindiği üzere daha önce uçak krizi yaşanmıştı. Kriz sonrası bir süre iki ülke arasında sıkıntılar artış göstermişti. Vizelerin kaldırılması, giriş-çıkışların yasaklanması ve ithalatın durdurulması üzerine iki ülke arasında sıkıntılar artış göstermişti. Türkiye’nin özür dilemesi ve Rusya’nın da iyi niyetli olarak yaklaşması üzerine iki ülke arasındaki ilişkiler tekrar yükselişe geçmişti. Yaşanan olaylar sonrası çeşitli anlaşmalar imzalanmış, ithalat tekrar canlanmıştı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Dördüncü Avrupa Departmanı Başkanı Aleksandr Botsan-Harçenko, Rusya ve Türkiye arasında yapılacak olan müjdeli anlaşmayı verdi. Harçenko yaptığı açıklamada Rusya ile Türkiye arasındaki vize işlemlerinin kolaylaştırılması için bazı vatandaş kategorilerinde iyileştirilmeler yapılacağı belirtildi. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde iki ülke arasındaki vize işlemlerinin daha da kolaylaşacağı belirtildi.

TÜRK VATANDAŞLARINA KOLAYLIKLAR GETİRMEK İSTİYORUZ

Açıklamalarda bulunan Rus diplomat, “9 Şubat’ta bir toplantı gerçekleştireceğiz. Bu toplantıda konsolosluğa ilişkin konuların görüşülmesi planlanıyor. Ayrıca iki ülke arasındaki vize sıkıntılarını da çözmeyi amaçlıyoruz. Ekonomik bağların da sağlamlaşması için çalışmalarımız sürüyor. Çalışmaların olumlu olması durumunda da iki ülke arasında giriş çıkışlar daha kolay hale gelecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 12:59
YORUM EKLE