Trump Tepkilere Rağmen Durmak Bilmiyor

Donald Trump tarafından tartışma getiren bazı politikaların uygulanmasına rağmen hala bu konuda yeni çalışmaların yapılacağı açıklandı.

Trump Tepkilere Rağmen Durmak Bilmiyor

Yeni dönem ABD Başkanı seçilen Donald Trump göreve gelir gelmez yapmış olduğu uygulamalarla dikkatleri üzerine çekti. Özellikle göçmen yasağının getirilmesi ve göçmenlerin sınır dışı edilmesi için başlatılan uygulama müslüman düşmanlığını da bir kez daha gözler önüne serdi. Başkan tarafından hayata geçirilen yeni yasa ve politikalar sadece göçmen ve müslümanlar tarafından değil tüm seçmenleri tarafından çeşitli eleştirileri beraberinde getirmeye başladı. Konu hakkında ülkenin çeşitli yerlerinde protestolar devam ediyor. 

7 farklı müslüman ülkesi için getirilen vize yasağı sadece müslüman ve göçmen kişiler arasında değil dünyaca ünlü Amerikalı şirketler tarafından da tepkilere neden olmuş, bu durumun işlerini olumsuz etkileyeceği, dolayısı ile yasaklara uymayacaklarını açıklamaları en çok konuşulan haberler arasında yer almıştı. Bazı şirketlerin bu durumu engellemek ve tepkilerini dile getirmek için göçmen istihdamı sağlama kararı aldıkları açıklandı. 

Bugün Beyaz Saray'da Donald Trump ile Japonya Başbakanı arasında bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşme sonrasında yapılan açıklamalarda iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinin oldukça önemli olduğu özellikle vurgulandı. Çalışmalar devam ederken gazeteciler tarafından tartışma yaratan vize yasağı gündeme getirildi. Yasağın mahkemeye taşındığı ve son kararın beklendiği hatırlatılınca Başkan Donald Trump tarafından konu hakkında kararlı oldukları bir kez daha iddia edildi. Bunun üzerine mahkemeden çıkan kararın aleyhine olması halinde tekrar temyize başvurarak kazanıncaya kadar uğraşacaklarını dile getirdi. Önümüzdeki haftalarda da tüm tepkilere rağmen yeni güvenlik paketlerinin açıklanması bekleniyor. 

YORUM EKLE