Trump'tan Tartışma Yaratacak Yeni Adım Geliyor

Donald Trump tartışmalı olan politikalarına son hız devam ederken yenilerini eklemeye devam ediyor. Bunun üzerine yeni bir uygulama yapmaya hazırlandığı belirlendi.

Trump'tan Tartışma Yaratacak Yeni Adım Geliyor

ABD'nin beklenmedik bir şekilde seçilmiş olan yeni Başkanı Donald Trump göreve gelir gelmez yapmış olduğu aykırı politikaları ile kısa sürede çeşitli eleştirilerin hedefi haline gelmişti. Bunun ardından sadece dış ülkelerin değil kendi seçmenlerinin de son zamanlarda gerçekleştirdiği politikalarını çeşitli şekillerde eleştirmeleri ve bu konuda bazı protestolarda bulunması dikkat çekmişti. Yapmış olduğu politikalardan ve bunun karşılığında atmış olduğu adımlardan geriye gitmemesi ile dikkat çekiyor. 

Son günlerde göçmenlere uygulamış olduğu yasaklarla birlikte 7 farklı müslüman ülkesinden gelecek vatandaşlara vize verilmemesi konusunda bazı uygulamaları hayata geçirilmiş bu durum kendi ülkesinde de ırkçılık ve ayrımcılık olarak algılandığı için çeşitli tartışmaları da beraberinde getirmişti. Bunun ardından konu hakkında yapılan çeşitli incelemelerin ardından politikaların devam etmesinin uygun görüldüğü özellikle belirtilmişti. 

Son dönemlerde ABD ile İran arasında nükleer füze krizinin yaşandığı dünya basınında geniş yer kaplamıştı. İki ülke arasındaki anlaşmaların ve daha önceki bazı çalışmaların hiçe sayılarak karşılıklı olarak gerçekleştirilen restleşmeler sonrasında işlerin çok daha ciddi boyutlara ulaşması bekleniyordu. Beyaz Saray tarafından yapılan çeşitli çalışmalar sonrasında İran'ın özel ve güçlü kuvvetleri olarak bilinen Devrim Muhafızlarının terörist olarak ilan edilmesi için yeni bir uygulamanın hazırlandığı öğrenildi. Bunun ardından konu hakkında çalışmalar devam ederken İran'ın ABD tarafından büyük bir tehdit olarak görüldüğü için yapılan baskıların artırılmasının planlandığı ortaya çıktı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 23:19
YORUM EKLE