Son dakika ...Eski Yemen devlet başkanı öldürüldü !

Yyabancı haber servislerinden gelen bilgilere göre Yemen'in başkenti Sana'da önce İran Büyükelçiliği'ne havan topu ile saldırı düzenlendiği daha sonra da eski Cumhurbaşkanı Salih'in evinin patlatıldığı öğrenildi.Saldırılarda Yemen eski devlet başkanı Ali Abdullah Salih'in de öldürüldüğü öğrenildi.

Son dakika ...Eski Yemen devlet başkanı öldürüldü !

Yemen eski devlet başkanı Ali Abdullah  Salih'in ölümünün ardından açıklama yapan Suudi Arabistan, Sana'daki sivillerin bölgeyi terk etmeleri çağrısında bulundu.Bugün öğlen saatlerinde  Yemen'in başkenti Sana'da önce İran Büyükelçiliği'ne havan topu ile saldırı düzenlendiği daha sonra da eski Cumhurbaşkanı Salih'in evinin patlatıldığı öğrenildi .

Salih'in ölümünden sonra çekilen görüntüler, Salih'in linç edilerek öldürüldüğü izlenimini uyandırıyor.Kısa sürede hızla yayılan fotoğraflarda  Ali Abdullah  Salih'in ölümü uluslararası basın tarafından Libya eski lideri Muammer Kaddafi'nin ölümüne benzetildi. 

Yemen'de özellikle son 1 haftada meydana gelen saldırılar sonrasında en az 125 kişinin öldüğü, 238 kişinin de yaralandığı bildiriliyor.

YORUM EKLE