Rahipler 4500 Çocuğu Taciz Etmişler

Avustralya'da Katolik Kilisesinde bulunan rahiplerin 4500 adet çocuğun cinsel istismara uğradığı belirlendi.

Rahipler 4500 Çocuğu Taciz Etmişler

Son dönemlerde filmlere konu olan çocuk tacizi olaylarının gerçek hayatta da sık sık karşımıza çıktığı biliniyor. Son olarak Avustralya'da çocuk tacizi olaylarının gündeme geldiği ve medyanın yaptığı haberler sonrasında adeta patlak verdiği öğrenildi. Konu hakkında özel bir komisyonun oluşturulduğu ve bunun üzerine çocuk tacizcilerine yönelik bir düzenlemenin başlatılmasına karar verildi. 

Kraliyet Komisyonu tarafından konu hakkında gerçeklerin araştırılması için bir araştırma yapılmıştı. Bu araştırma sonrasında minik çocukların tacize uğradıkları belirlendi. Komisyon tarafından mağdurların dinlenmesi için bir çalışma düzenlendi. Bu çalışma sonrasında yaşları 10 ile 11 arasında değişen birçok çocuğun ifadesine başvuruldu. Çocukların ifadelerinin uzman doktorlar eşliğinde yapıldığı belirlendi. Yapılan çeşitli araştırmalar sonrasında Katolik kilisesinde yaşayan rahiplerin bir tarikata üye olduğu belirlendi. Bölgede yaşayan rahiplerin yüzde 40'lık kısmının belirlenen tarikata üye oldukları anlaşıldı.

komisyona 4500 civarında çocuğun ifade verdiği öğrenildi. İfadeler sonrasında içlerinde kız ve erkek çocuklarının da bulunduğu ortaya çıktı. Yapılan incelemeler sonrasında çocukların kötü niyetlere alet edildiği, farklı sebeplerden dolayı çocukların cezalandırıldığı ve sonrasında farklı şekillerde kullanıldıkları belirlendi. Çocukların yaş ortalamasının ise genellikle 11 civarında olması da dikkat çekti. Din görevlilerinin yarısının cinsel taciz suçlaması ile karşı karşıya kaldıkları belirlendi. Özellikle rahiplerle Katolik Kilisesi ile bağlantılı olması dikkatlerden kaçmadı. Konu hakkında geniş çaplı bir çalışmanın başlatıldığı belirlendi. 

YORUM EKLE