Putin'e "Cani" Diyen Televizyoncu Kovuldu!

ABD'li ünlü sunucu Bill O'Reilly, Fox News televizyonunda yayınlanan programında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e ‘cani’ dediğinden dolayı, işinden kovuldu. Fox News sunucusuna ABD Başkanı Donald Trump da tepki göstermişti.

Putin'e "Cani" Diyen Televizyoncu Kovuldu!

ABD, işinden kovulan televizyın programcısını konuşuyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e ‘cani’ dediğinden dolayı Fox News tarafından işten çıkartılan ABD'li ünlü sunucu Bill O'Reilly, ülkede sosyal medyayı da böldü. Kimi kullanıcılar Bill O'Reilly'in işten çıkarılmasını eleştirken, kimisi ise sözlerin basın özgürlüğü kapsamımda eleştirisel bir söz olduğu yorumunu yaptı.

İŞTEN ÇIKARILDI!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e ‘cani’ diyen ABD'li ünlü sunucu Bill O'Reilly, Fox News televizyonu tarafından işten çıkarıldı.Fox News televizyonu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e ‘cani’ diyen ünlü sunucu Bill O'Reilly’yi işten çıkardığını duyurdu.

​Kanaldan yapılan açıklamada, “Şirket ve Bill O'Reilly, onun Fox News’a dönmeyeceği konusunda anlaştı” dendi.Daha önce Fox’un, birkaç kadının cinsel taciz suçlamasıyla O’Reilly’ye karşı açtığı davaları çözmek için 13 milyon dolar ödediği ortaya çıktı. Gazetecinin sunduğu programın sponsorları, bu skandal nedeniyle reklam anlaşmalarını feshetmişti.

TRUMP TEPKİ GÖSTERMİŞTİ!

​ABD Başkanı Donald Trump'la yaptığı mülakatta O'Reilly,  Putin için 'katil' ifadesini kullanmıştı. Bunun üzerine Trump, "Çok katil var. Bizde de çok katil var. Ne sanıyorsunuz? Bizim ülkemiz çok mu masum?" yanıtını vermişti.

​Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bu ifadelerin kabul edilemez olduğunu belirterek televizyon kanalından özür beklediklerini söylemişti.

YORUM EKLE