Paris'te Terör Alarmı! Metrolar Kapatıldı, Vatandaşlar Uyarıldı

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen silahlı saldırılarda 2 polis hayatını kaybetti. Olayın hemen ardından kentte kırmızı alarm verildi, metrolar kapatıldı. Polis olayın terör saldırısı ihtimalinin üzerinde duruyor. Bu arada DEAŞ'a ait yayın organlarında, Paris'teki saldırının örgüt tarafından üstlenildiği duyuruldu. Siyasi liderler ise seçim kampanyalarını iptal etti.

Önümüzdeki pazar günü cumhurbaşkanlığı seçimin ilk turunun yapılacağı Fransa saldırı haberiyle sarsıldı.DEAŞ'a ait yayın organlarında, Paris'teki saldırının örgüt tarafından üstlenildiği duyuruldu. Siyasi liderler seçim kampanyalarını olay nedeniyle iptal etti İki kişi olarak değerlendirilen saldırganlardan bir 2 polis öldürdükten sonra polisle girdiği çatışmada öldürüldü. Olay yerinde ikinci bir saldırganın olduğu değerlendiriliyor.

ÜLKEDE KIRMIZI ALARM!

Olayın yaşanmasının ardından terör ihtimaline karşı kenteki metrolar kapatıldı, AVM'lerde ise geniş güvenlik önlemi alındı. Paris polisi tv ve sosyal medyadan vatandaşların olay yerine yakın bölgelerden uzak durması çağrısı yaptı.

BAKAN SÖZCÜSÜ : POLİSLER ÖZELLİKLE HEDEF ALINDI!

İçişleri bakanlığı sözcüsü Pierre Henry Brandet, bölgeye arabasıyla gelen saldırganın aracından inip polis aracına ateş açtığını, koşarak kaçmaya çalışırken polis tarafından vurularak öldürüldüğünü söyledi. Sözcü, "Polisler özellikle hedef alındı" dedi.

Reuters haber ajansına göre, İçişleri Bakanlığı sözcüsü saldırının kesin nedenini söylemek için henüz erken olduğunu açıkladı.

ABD BAŞKANI TRUMP : DÜNYADA KORKUNÇ ŞEYLER OLUYOR

Fransa'ya başsağlığı dileyen ABD Başkanı Donald Trump, İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni ile ortak basın toplantısında, "Bu korkunç! Bugün dünyada korkunç şeyler oluyor. Bu yeni bir terörist saldırıya benziyor. Biz güçlü ve uyanık olmalıyız, ben uzun zamandır hep bunu söylüyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 01:21
YORUM EKLE