Netanyahu , Kudüs kararı için Trump'a teşekkür etti !

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması tüm dünyadaki müslümanları ayağa kaldırdı.ABD Başkanı Donald Trump'ın dün akşam yaptığı açıklamaların ardından tepkiler çığ gibi büyürken İsrail Başbakanı Netanyahu'dan Trump'a teşekkür geldi.

Netanyahu , Kudüs kararı için Trump'a teşekkür etti !

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu , ABD Başkanı Donald Trump'ın dün akşam yaptığı açıklamarın ardından bugün ilk kez konuştu.Binyamin Netanyahu ABD Başkanı Donald  Trump'a, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma kararından" dolayı  teşekkür etti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın bu kararını 'tarihi' olarak nitelendiren Netanyahu ; "ABD Başkanı Donald  Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in "başkenti" olarak tanıma ve ABD büyükelçiliğini  buraya taşıma hazırlığı yönündeki cesur ve adil kararından dolayı derin  memnuniyet duyuyoruz."  ifadelerini kullandı.

Netanyahu daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti ;"Bugün tarihi bir gün. Kudüs yaklaşık 70 yıldır İsrail'in başkenti ve  bizim umudumuzun, rüyamızın ve duamızın yeni bin yıldaki odak noktası. (Kudüs) 3  bin yıldır Yahudilerin başkenti. Kutsal mekanların statüsünde bir değişiklik  olmayacak. Bu İsrail'in ilk gününden beri bizim hedefimizdi. Yahudi devleti ve  Yahudi halkı buna sonsuza dek minnettar kalacaktır. Trump'ın, İsrail'in,  Filistinliler de dahil komşularıyla barışı ilerletme kararlılığını paylaşıyoruz.  Trump'la ve ekibiyle bu barış rüyasını gerçekleştirmek için çalışmaya devam  edeceğiz."

YORUM EKLE