İsrail , Gazze Şeridi'ne operasyon düzenledi !

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından bölgede tansiyon bir hayli yükseldi. Son dakika gelen bilgilere göre İsrail'in, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne savaş uçağı ve tanklarla saldırı düzenlediği öğrenildi.

İsrail , Gazze Şeridi'ne operasyon düzenledi !

Hamas Yetkilileri , ABD Başkanı Donald Trump'ın  Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından ; "Karar cehennemin kapılarını aralamıştır" ifadeleri kullanmıştı.Bölgede tansiyon bir hayli yükseldi. Son dakika gelen bilgilere göre İsrail'in, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne savaş uçağı ve tanklarla saldırı düzenlediği öğrenildi.

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adrae yaptığı açıklamalarda Gazze'den İsrail'e doğru iki roket atıldığını ancak roketlerin Gazze sınırları içinde düştüğünü belirtti.Bu açıklamaların ardından Nasır Selahaddin Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Bu, ABD'nin Kudüs kararına yönelik ilk tepkimizdir." denildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Orduya ait bir savaş uçağı ile tanklar, Gazze Şeridi'de terör örgütlerine ait iki hedefi vurdu." ifadesine yer verildi. 

YORUM EKLE