Hamas'tan İsrail'e ;'Cehennemin kapılarını açtınız ..! '

ABD Başkanı Donald Trump'ın dün akşam saatlerinde Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına tüm dünyadan büyük tepkiler geliyor.ABD'nin bu skandal kararına en sert tepki ise Hamas'tan geldi ...

Hamas'tan İsrail'e ;'Cehennemin kapılarını açtınız ..! '

ABD Başkanı Donald Trump'ın dün akşam saatlerine canlı yayında açıkladığı skandal Kudüs kararının ardından tepkiler gelmeye başladı.ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması tüm dünyadaki müslümanları ayağa kaldırdı.ABD Başkanı Donald Trump'ın dün akşam yaptığı açıklamaların ardından tepkiler çığ gibi büyüdü.ABD'nin bu skandal kararına en sert tepki ise Hamas'tan geldi ...

 Amerikan Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma kararı Gazze Şeridi'nde protesto edildi.Trump'ın bu kararı ile ilgili yapılan açıklamada ise "Karar cehennemin kapılarını aralamıştır"  ifadeleri kullanıldı.

ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesinin ardından Hamas'ın çağrısıyla Gazze Şeridi'nde protestolar düzenlendi.

Hamas yöneticilerinden Muhammed Ebu Asker, protestolar sırasında yaptığı açıklamada ; "Kudüs'ü Yahudileştirme ve İsrail'in başkentine dönüştürme adımı, İsrail'den yana olan ABD'nin maskesini düşürmüştür.İşgal ne kadar sürerse sürsün Kudüs tarih boyunca Müslümanların olacaktır." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE