Güney Kore Başbakanı'ndan 'Ayla' açıklaması !

Başbakan Binali Yıldırım ile Güney Kore Başbakanı Lee Nakyon ortak basın toplantısı düzenledi.İki ülke arasındaki ilişkiler için önemli adımlar atıldığını anlatan Lee Nakyon , daha sonra da son zamanların en çok konuşulan filmlerin başında gelen 'Ayla' ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Güney Kore Başbakanı'ndan 'Ayla' açıklaması !

Resmi ziyaretler çerçevesinde Güney Kore'de bulunan Başbakan Binali Yıldırım , Güney Kore Başbakanı Lee Nakyon ile biraraya geldi.Başbakanlık binasında ilk olarak başbaşa görüşen iki mevkidaş daha sonra iki ülke heyetleriyle biraraya geldi.Başbakan Binali Yıldırım ile Güney Kore Başbakanı Lee Nakyon ortak basın toplantısı düzenledi.İki ülke arasındaki ilişkiler için önemli adımlar atıldığını anlatan Lee Nakyon , daha sonra da son zamanların en çok konuşulan filmlerin başında gelen 'Ayla' ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Güney Kore Başbakanı Lee Nakyon ;"Gelecekte Kuzey Kore’nin  nükleer silahlardan arındırılması ve Kore yarımadasında barışın sağlanması için  beraber çalışmaya karar verdik.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Lee,  Avrasya Tüneli ve üçüncü Boğaz köprüsü projelerinin iki ülke arasındaki iş  birliğinin başarılı örnekleri arasında yer aldığını vurgulayarak Çanakkale  Köprüsü’nün tamamlanması konusunda iş birliğinin devam edeceğini belirtti.

BAŞBAKAN LEE NAKYON'DAN 'AYLA' AÇIKLAMASI 

Başbakan Lee Nakyon "Ayla filmini izlemek istiyorum. Bu filmin hikayesinin, sadece Türk  ve Güney Kore hükümetleri arasında değil, iki ülke halkları arasında gerçekten  bir dostluğun mevcut olduğunu ortaya koyan bir hikaye olduğunu söyleyebilirim.”

YORUM EKLE