Filistinliler ile İsrail askerleri çatışıyor .. Gerilim artıyor ..!

ABD Başkanı Donald Trump'ın dün akşam saatlerinde Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına tüm dünyadan büyük tepkiler geliyor.ABD'nin bu skandal kararına en sert tepki ise Hamas'tan geldi .Hamas Yetkilileri , ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamalarının ardından "Karar cehennemin kapılarını aralamıştır" ifadeleri kullandı.

Filistinliler ile İsrail askerleri çatışıyor .. Gerilim artıyor ..!

ABD Başkanı Donald Trump'ın dün akşam saatlerinde yaptığı skandal açıklamalar sonrası şehirde hareketli ve gergin anlar yaşanmaya başladı.ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından Hamas, cuma gününü “Öfke Cuması” ilan ederek tüm Filistinlilere “Kudüs’e destek” için toplanma çağrısında bulundu.ABD'nin bu skandal kararına en sert tepki ise Hamas'tan geldi.Hamas Yetkilileri , ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamalarının ardından  "Karar cehennemin kapılarını aralamıştır"  ifadeleri kullandı.

Yapılan bu çağrıların ardından Fİlistinliler cuma gününü beklemeden bugün sokaklara döküldü. Haaretz gazetesi, İsrail askerleri ile Filistinlilerin Batı Şeria ve Gazze bölgesinde çatıştığını aktarıyor.

Yabancı haber servisleri Batı Şeria'da 14 protestocunun biber gazından, iki Filistinlinin de plastik mermi nedeniyle yaralandığını bildirdi.

Ayrıca İsrail askerinin protestoculara çok sert müdahalede bulunduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

YORUM EKLE