Eşi ve Çocuklarına Rağmen Sınır Dışı Edildi

ABD2de kaçak olarak yaşayan bir kadının tespit edilmesinin ardından eşi ve çocuklarına rağmen sınır dışı edilmesi dikkat çekti.

Eşi ve Çocuklarına Rağmen Sınır Dışı Edildi

ABD'de yaşayan ancak normalde Meksika kökenli bir vatandaş olan Rayos isimli bir kadının çok uzun yıllardan bu yana ülkede yaşadığı tespit edildi. ancak incelemeler sonucunda aslında 14 yaşından bu yana kaçak yollardan hayatına devam ettiği ancak bir şekilde belirlenemediği öğrenildi. Yapılan soruşturmalar sonrasında durumun ortaya çıkması sonrasında talihsiz kadının tüm ısrarlarına rağmen sınır dışı edilmesine karar verildi. 

36 yaşındaki genç kadının gözaltına alındıktan sonra işlemlerinin tamamlandığı ve ardından zaman kaybetmeden sınır dışı edildiği öğrenildi. Özellikle ABD'de son dönemlerde tartışmalı bir şekilde uygulanmaya başlanan göçmenlik yasasının ardından bu konu hakkında herhangi bir taviz verilemeyeceği, kanunlara uygun bir adım atıldığı yetkili merciler tarafından açıklandı. Ancak durumu öğrenen bazı vatandaşların protestolar düzenlediği ve bu konuda çalışmaların yenilenmesi gerektiğin istediler. 

Yapılan protestolar sırasında polis tarafından 7 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Özellikle genç kadının evli ve iki çocuk annesi olması nedeniyle çocuklarından ayrılmakta güçlük çektiği ortaya çıktı. Sınır dışı edilen kadının eşinin ve iki çocuğunun ülkede kaldığı anlaşıldı. Yapılan soruşturmalarla birlikte kaçak yollardan yaşayan kadının 14 yaşından bu yana ülkede sorunsuz bir şekilde kaldığını gösterdi. Ancak nasıl iş bulduğu soruları merak edildi. Yapılan incelemelerde sahte belgelerle şimdiye kadar iş bularak hayatını devam ettirebildiği belirtildi. 2013 yılında da tutuklanıp sınır dışı edilmek istenen genç kadının o dönemdeki hoşgörü politikaları sayesinde kurtulduğu öğrenildi. 

YORUM EKLE