Dünya, Donald Trump'ın 'Kudüs' kararını bekliyor !

ABD Genel Başkanı Donald Trump'ın seçim vaadi olarak ortaya koyduğu vaatlerin başında Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımak vardı.Donald Trump'ın bu düşüncesi bile herkesi ayağa kaldırırken , Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesi ise özellikle Ortodoğu'da büyük tepki çekicek.

Dünya, Donald Trump'ın 'Kudüs' kararını bekliyor !

ABD Başkanı Donald Trump'ın merakla beklenen Kudüs kararını Çarşamba günü tüm dünyayla paylaşacağı öğrenildi.ABD Genel Başkanı Donald Trump'ın seçim vaadi olarak ortaya koyduğu vaatlerin başında Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımak vardı.Donald Trump'ın bu düşüncesi bile herkesi ayağa kaldırırken , Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesi ise özellikle Ortodoğu'da büyük tepki çekicek.

Seçim vaadi olarak ortaya konan Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınma adımı, daha ilan edilmeden bölgede tansiyonu yükseltti.

İsrail tarafından işgal altında bulunan Kudüs'te yaşayanlar ise ABD Başkanı Trump'a öfkeli ..Filistin lideri Mahmud Abbas, birçok ülkenin lideriyle ve uluslararası kuruluşla yazışmalar yaparak Trump'ın durdurulmasını istedi.

Filistin lideri Mahmud  Abbas'ın yazı gönderdiği yerler arasında Avrupa Birliği, Afrika Birliği, Arap Birliği, Birleşmiş Milletler, İslam Birliği Teşkilatı, Bağlantısızlar Hareketi ve Ortadoğu Dörtlüsü bulunuyor.

YORUM EKLE