Donald Trump Merkel İle Görüşmesi Hakkında Twitter'dan Açıklama Yaptı

ABD Başkanı Donald Trump, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdi. Trump, ziyaret sonrasında Almanya ve NATO’yu ilgilendiren bir Tweet attı.

Donald Trump Merkel İle Görüşmesi Hakkında Twitter'dan Açıklama Yaptı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmenin detayları ile ilgili çıkan haberlere gönderme yapan Donald Trump, iki lider arasında gerginlik çıktığı yönündeki haberlere kişisel sosyal medya hesabından cevap verdi.

"YALAN HABER"

 ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’dan yaptığı açıklamada şöyle dedi:  “Yalan haberlerden duyduklarınıza karşın, Alman Şansölyesi'yle harika bir görüşme gerçekleştirdim.”

Donald Trump'ın attığı tweetler bunlar ile bitmedi ve ABD Başkanı kendine has üslubuyla Merkel'i NATO harcamaları konusunda eleştirdi. Trump yazdığı ikinci tweette, "Ama yine de Almanya, NATO ve ABD'nin kendisine sağladığı güçlü ve çok pahalı koruma için borçlandığı yüklü miktarda parayı geri ödemeli." ifadelerini kullandı. Donald Trump daha önce NATO için en fazla bütçeyi ABD'nin ayırdığını ve diğer ülkelerin de NATO'nun savunma harcamalarına bütçe ayırmaları gerektiğini söylemişti.

Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerde toplantının ardından basın toplantısı düzenleyen ikilinin görüşmesi ‘tokalaşma’ krizine sahne olmuştu. Basının karşısına çıkan ikiliden Merkel, “El sıkışmak ister misin?” diyerek Trump’a soru sorması üzerine Trump’ın  Merkel’i duymazlıktan geldiği belirtilmişti. Trump’ın, Merkel’in teklifini duymazlıktan gelmesi sosyal medyada büyük ses getirmişti.

Donald Trump’ın sosyal medyada yaptığı açıklamalara bakılacak olursa haberin yalan olduğu iddia ediliyor.

YORUM EKLE