Donald Trump FBI Soruşturması Kapsamında

FBI Yetkilisi James Comey, Donald Trump ile Rusya arasındaki ilişkilerin FBI kapsamı altında olduğunu açıkadı.

Donald Trump FBI Soruşturması Kapsamında

FBI Direktörü James Comey, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile Rusya arasında söz konusu olan ilişkinin varlığına ilişkin resmi bir açıklama yaptı. Comey, bugün yapılan istihbarat duruşmasında yaptığı açıklamada, Rusya’nın 2016 seçimlerine müdahale etme çabasına ilişkin yapılan soruşturmanın vardığını kabul ettiğini beliterek Trump kampanyası ortakları ile Rusya hükümeti arasında iddia edilen ilişkinin dosyada var olduğunu söyledi.

OBAMA YÖNETİMİ GÖRMEZDEN GELDİ

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi İstihbarat Komite Başkanı Nunes yaptığı açıklamada “Gerçek şu ki, Rusya, ABD'nin seçimle ilgili veri tabanlarına saldırı düzenledi fakat bu komite için şok olmadı. Rusya'nın saldırılarını, yıllardır yakından izliyoruz. Rus otoritesinin baskıcı tehditleri yoğun bir ilgi odağı haline geldi" diye konuştu. Konuyu çok kez Obama yönetimine ilettiklerini anlatan Nunes, "Fakat Obama yönetimi, tüm kanıtlara karşı, komite kararı olan Putin'le olan ilişkileri 'sıfırlayabileceğimiz' uyarılarını rutin olarak görmezden gelmiştir” dedi.

Konu ile ilgili Adam B. Schiff ise, "Rus müdahalesinin bu kadar yakın bir seçimin belirleyicisi olup olmadığını asla bilemeyiz. Gerçekten de, pek çok küçük değişikliğin farklı bir sonuca yol açabileceği bir kampanyada bilinmiyor. Daha da önemlisi, araştırmamızın amaçları için önemi yok. Önemli olan ne? Ruslar demokrasimize başarılı bir şekilde karıştılar ve seçim kampanyasıyla ilişkili kişiler de dahil olmak üzere ABD vatandaşlarının yardımının olup olmadığını henüz bilmiyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 21:43
YORUM EKLE