DAEŞ'in Üst Düzey Yöneticisi Öldürüldü!

Afganistan yetkilileri tarafından yapılan son açıklamalara göre DAEŞ'in üst düzey yöneticisinin öldürüldüğü açıklandı.

DAEŞ'in Üst Düzey Yöneticisi Öldürüldü!

DAEŞ terör örgütü ile mücadelenin dünya çapında devam ettiği ve bu konuda tüm ülkelerin terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlara destek verdiği biliniyor. Özellikle Suriye bölgesinde yoğunlaşan teröristlerin bölgeden uzaklaştırılması, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için Türk askerleri tarafından yoğun bir şekilde çalışmaların gerçekleştirildiği biliniyor. Operasyonlar devam ederken dünya savunma gücü olarak bilinen NATO'nunda bu konu hakkında çeşitli çalışmalar yaptığı biliniyor. 

Bugün akşam saatlerinde Afganistan Devlet Başkanlığı tarafından dünyaya duyurulan bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada bölgede bazı DAEŞ terör örgütü militanlarının tespit edildiği açıklandı. bir süredir militanların yakalanması adına yürütülen çalışmaların devam ettiği ve bu sebepten dolayı operasyonların gizli bir şekilde yürütüldüğü belirlendi. Sadece Afgan güçlerinin değil, bu konuda kendilerine NATO güçlerinin de destek verdiği ve operasyonların ortak bir şekilde yürütüldüğü belirlendi. 

Yürütülen detaylı ve gizli operastonlar sonrasında Hafız Munib ismi verilen teröristin öldürüldüğü bilgisi paylaşıldı. Operasyonlar sonrasında öldürüldüğü kesinleşen teröristin bölgede gerçekleşen çeşitli saldırılarda planlayıcı ve uygulayıcı görevlerini üstlendiği belirtildi. Özellikle son dönemlerde Başkent Kabil bölgesinde Şiilere yönelik düzenlenen korkunç terör saldırısının öldürülen terörist tarafından gerçekleştirildiği belirlendi. Öldürülen teröristin öldürülmesi için gerçekleştirilen operasyon emirinin Afgan Devlet Başkanı tarafından bizzat verildiği açıklandı. Bölgede yeni operasyonlar başlatıldı ve devam ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 13:53
YORUM EKLE