DAEŞ'ın Kendisini Seks İşçisi Olarak Kullanacağını Söylüyor!

Danimarka'da YPG güçlerine katılarak DAEŞ'e karşı savaşan Joanna Palani isimli kadının DAEŞ'ın kendisini kaçırarak ya öldüreceğini ya da seks işçisi olarak kullanacağını iddia etti.

DAEŞ'ın Kendisini Seks İşçisi Olarak Kullanacağını Söylüyor!

2014 yılında Danimarka'da güzel bir eğitim görmesine rağmen almış olduğu tüm eğitimleri yarıda bırakarak suriye'ye giden Joanna Palani isimli bir kadının aslında kürt asıllı olduğu öğrenildi. Geçmiş dönemlerde ailesinin peşmerge olarak görev aldığı öğrenilirken kendisininde PKK'nın bir kolu olarak bilinen YPG güçlerine katıldığı öğrenildi. Uzun zaman boyunca burada keskin nişancılık eğitimi alan 23 yaşındaki kadının bu esnada DAEŞ terör örgütüne karşı savaştığı ve pek çok teröristin öldürülmesinde aktif görev aldığı iddia edilmişti. 

Daha önceki yıllarda vermiş olduğu bir röportaj sırasında oldukça iddiaları cümleler kurmuştu. DAEŞ terör örgütünü yok etmenin ve militanlarının öldürülmesinin oldukça kolay olduğunu iddia etmişti. Bunun ardından konu hakkında DAEŞ terör örgütünün Joanna Palani'nin yakalanması için bir çalışma başlattıkları ortaya çıkmıştı. Hatta yakalanması için başına 1 milyon dolar civarında bir ödülün konulduğu da açıklanmıştı. 

Bunun ardından örgüt tarafından Danimarka'ya tekrar gönderilen 23 yaşındaki kadının ülkesinde yargılanmaya başladığı ve iki yıla kadar hapis isteminin bulunduğu ortaya çıktı. Yapmış olduğu açıklamalarla tekrar ilginç ifadelerde bulunan Joanna Palani bu sefer vermiş olduğu röportajlarda endişeli olması ile dikkat çekti. Yapmış olduğu açıklamalardan sonra DAEŞ terör örgütü tarafından kaçırılmak istendiğini açıklarken 'Beni kaçırıp ya öldürecekler ya da seks işçisi olarak kullanacaklar' ifadelerine başvurması da dikkatlerden kaçmadı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 23:09
YORUM EKLE