Copla Tecavüze Soruşturma Başlatıldı

Fransa polisi tarafından 22 yaşındaki bir gencin copla tecavüze uğraması dünya gündemini karıştırırken konu hakkında soruşturma başlatıldı.

Copla Tecavüze Soruşturma Başlatıldı

Fransa'da meydana gelen bir olayın insanlık dışı muamele olduğu ortaya çıktı. Dünya basını tarafından tartışılan bu olay sonrasında pek çok bölgeden konu hakkındaki tepkilerin geldiği ve bu sebepten dolayı çeşitli soruşturmaların açılmasına karar verildiği belirlendi. Fransa'da gören yapan 4 polis memurunun bir gence karşı önce şiddet uygulaması ardından ellerinde bulunan coplarla birlikte cinsel tacizde bulunması kısa süre içerisinde tüm dünyada bu insanlık dışı vahşet konusunda ayaklanmalarına neden oldu. 

22 yaşındaki gencin sokak ortasında 18 yaşındaki bir arkadaşının polis tarafından tokatlandığını görmesi ve araya girmek istemesi sonrasında tüm bu şiddete maruz kaldığı belirlendi. İlk olarak polisler tarafından şiddete maruz kalan gencin polisin elinde bulunan copla işkenceye maruz kalarak tecavüze uğradığı belirlendi. Konu hakkında delil sayılabilecek olan amatör kamera görüntülerinin de açılan davada delil olarak kullanılmasına karar verildi. Gencin büyük bir şiddet ve psikolojik travma yaşadığı belirlendi. 

Gencin yaşamış olduğu cinsel saldırının ardından hastaneye kaldırıldığı ve ameliyata alındığı öğrenildi. Ameliyatın ardından da hastanede kontrol altına alındığı ve tedavisinin hala devam ettiği öğrenildi. Bunun ardından 60 gün boyunca iş göremez raporu aldığı belirlendi. Avukatı aracılığı ile süreci takip ettiği belirlendi. Bunun üzerine 4 polis hakkında soruşturma açıldığı ve görevden alındıkları belirlendi. Polis dehşeti ülkede pek çok kişinin tepkisine neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 23:02
YORUM EKLE