Almanya'daki PKK Gösterileri İçin Polisten Açıklama Geldi

Dün Almanya’da gerçekleşen PKK Terör örgütü yandaşlarının düzenlediği etkinlik için Alman polis sözcüsü, ülke sınırları içerisinde yasak olan bayrakları taşıyanların tespit edildiğini ve duruma müdahale edileceğini belirtti.

Almanya'daki PKK Gösterileri İçin Polisten Açıklama Geldi

Almanya’nın Frankfurt kentinde PKK Terör ögütü lehine slogan atan topluluğun taşıdığı bez parçaları hakkında açıklama yapan polis sözcüsü, durumun kontrol altında olduğunu belirtti. Sözcü, etkinliğin kamera kayıtlarının bulunduğunu ve yasak olan posterleri, afişleri tutanlara yasal işlem başlatılacağını belirtti.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre Alman haber ajansı dpa'ya konuşan polis sözcüsü bu kişiler hakkında "muhakkak soruşturma açılacağını” belirterek, kaç kişiye soruşturma açılacağını bilmediğini söyledi. DW Türkçe'ye konuyla ilgili bilgi veren Frankfurt Polisi, kanuna aykırı tüm unsurların araştırılacağını, Almanya-Türkiye arasındaki siyasi gelişmelerin polisin herhangi bir olaya yaklaşımında ya da suç unsuru tespit edilmesi yönteminde bir değişikliğe yol açmadığını söyledi.

"GÖREVİMİZİ YAPIYORUZ"

Alman Frankfurt Polis Sözcüsü, "Polisin görevi suç unsuru teşkil edebilecek durumları tespit edip buna delil olabilecek verileri toplamaktır. Her soruşturmada olduğu gibi Frankfurt'taki gösteride de suç unsuru oluşturduğu düşünülen her türlü durum emniyet birimlerince tespit edilip, gerekli adımlar atılıyor. Polis yasaların izin vermediği birşeyi görmezden gelemez. Biz görevimizi yapıyoruz. Tespit edilen suç ya da kabahat niteliği taşıyan eylemler detaylı şekilde araştırılacak ve dosya savcılığa iletilecek. Soruşturmanın devam ettirilmesi ya da ettirilmemesi yönündeki karar nihayetinde bizim değil, savcılığın görevidir" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
memet
memet - 1 yıl Önce

tabi tabi yine savciliga gonderin,ve depoya atilsin,bekleki gelsin karar.ohhooooo