Afganistan ve Pakistan’da Çığ Felaketi: En Az 100 Kişi!

Afganistan ve Pakistan genelinde yaşanan yoğun yağış, kötü hava koşulları ve çığlar nedeniyle en az 106 kişinin öldüğü belirtildi. Yapılan incelemelerde bir köydeki 53 kişi hayatını kaybederken, yaşananlar sonrası onlarca vatandaşın da yaralandığı belirtildi.

Afganistan ve Pakistan’da Çığ Felaketi: En Az 100 Kişi!

Kış aylarından en çok etkilenenler arasında yer alan Afganistan ve Pakistan’da kötü hava şartları devam ediyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle bölgede oluşan çığ felaketleri sonrası yüzlerce kişi hayatını kaybetti. Alınan ilk bilgilere göre Afganistan’da en az 106 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı belirtildi. Pakistan’da ise oluşan çığ sonrası sadece bir köyde 53 kişinin hayatını kaybettiği, başka bir kentinde ise 9 kişinin çığ felaketi sonrası öldüğü belirtildi. Ülke genelinde yoğun yağışlar olması sebebiyle sağlık ekipleri vatandaşlara ulaşmakta zorluk çekiyor.

ÖLÜMLER ARTIYOR

Çığ felaketi sonrası yüzlerce kişinin öldüğü belirtildi. Yapılan ilk belirlemelere göre Pakistan sınırında bulunan Nuristan bölgesindeki bir köye çığ düştüğü ve kazada 53 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Çığ sonrası evlerin yıkılması ve arabaların yolda kalması üzerine ölümlerin daha da artabileceği belirtildi. Bazı vatandaşların ise soğukta donarak öldüğü belirtildi. Kabil ve Kandahar yolu üzerinde mahsur kalan 250 araç güvenlik güçleri tarafından kurtarıldı. Bölgedeki kurtarma çalışmaları devam ederken; ekipler kötü hava şartları sonrası kazazedelere ulaşmakta zorluk yaşıyor. Ölü sayısının artabileceği belirtildi.

YORUM EKLE