ABD El Bab Hakkında Açıklama Yaptı

ABD tarafından bugün yapılan açıklamalar doğrultusunda El Bab'ta devam eden operasyonların oldukça başarılı olduğu ve bunun ardından teröristlerin köşeye sıkıştığını dile getirdi.

ABD El Bab Hakkında Açıklama Yaptı

Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında geçtiğimiz aylarda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'den geniş çaplı bir operasyonun başlatıldığı açıklanmıştı. Bunun ardından bölgede yapılan çeşitli çalışmaların başarılı sonuçlar vermeye başladığı, Türk askerinin verdiği mücadelenin diğer koalisyon güçleri tarafından da hayranlıkla takip edildiği biliniyordu. El Bab bölgesinde devam eden çatışmalar sonrasında pek çok teröristin öldürüldüğü açıklanmıştı. Öldürülen teröristlerin yanı sıra bölgede bulunan sığınaklarında yerle bir edildikleri belirtildi. 

Terör operasyonları kapsamında DAEŞ terör örgütüne operasyonların başlamış olduğu ilk günden bu yana oldukça büyük zararların verildiği ve teröristlerin özellikle son dönemlerde gittikçe köşeye sıkışmaya başladıkları açıklanmıştı. Bugün bölgede gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Türk askerleri için bir saldırı düzenlenmiş ve iki askerin şehit olduğu 15 askerin ise yaralandığı konusunda bazı bilgiler paylaşılmıştı. 

Bugün ABD tarafından yapılan bir açıklama sonrasında Türk askerinin bölgede adeta destan yazmaya devam ettiği ve gerekli tüm çalışmaları sonuna kadar büyük bir kararlılık ve cesaretle sürdürmeye devam ettikleri öğrenilmişti. Bölgede ABD ile Türk birliklerinin sürekli olarak iletişim halinde olduklarının açıklanması ile birlikte Türkiye'ni hangi bölgeleri tam olarak ele geçirdiği konusunda bilgi verilmesinin doğru olmadığı açıklandı. Bunun güvenlik zafiyetlerini de beraberinde getirebileceği düşünüldüğü için bu konu hakkında herhangi bir açıklamanın yapılmasının uygun görülmediği özellikle belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 23:24
YORUM EKLE