Bu Vatan Kimin?

Bu vatan toprağın kara bağrında
Sıradağlar gibi duranlarındır,
Bir tarih boyunca onun uğrunda 
Kendini tarihe verenlerindir.

Bu vatan, Şairin yukardaki dörtlükte ifade ettiği gibi, tarihten günümüze bu kutsal vatanı bize yurt yapmak için canlarını  feda ederek toprağın kara bağrında yatanlarındır. 

Peki kim bu vatan uğrunda kara toprağın bağrında yatanlar kimler? Bunların kim olduğuna vereceğimiz cevap, bu vatanın kimin sorusununda en güzel cevabıdır. 
Bu vatan Çanakkale'den günümüze kadar mukaddes değerlerimiz olan vatan, bayrak ve dinimizin temeli olan ezanımızın susmaması için canlarını feda ederek toprağın bağrında yan yana yatan Diyarbakırlı Ali, Trabzonlu Osman, Maraşlı Ökkeş, Edirneli Selim, Bingöllü Mehmet, Antalyalı Hasan, Yozgatlı Hüseyin, İstanbullu İsmail'in dir.

Bu vatan Ankara'da hain Fetöcülere karşı vatanını savunurken Şehit olan Niğde'li Ömer Halis Demir'in, İzmir'de vatanını savunurken Şehit edilen Elazığ'lı Fethi Sekin'in, Muş'ta hain pkk'lılar tarafından Şehit edilen Jandarma Binbaşı Arslan Kulaksız'ın, Nusaybin'de şehit edilen Bingöl'lü özel harekat polisi Recep Tümen'in, Şırnak Uludere'de evinin önünde kalleşçe vurularak Şehit edilen güvenlik korucusu Mehmet Paksoy'un, Şırnak'ta helikopter kazasında Şehit olan Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın, Diyarbakır'da kurban Eti dağıtırken Şehit edilen Yasin Börü'nün, 15 Temmuz gecesi İstanbul'da darbecilere direnirken Şehit edilen Erol Olçak, Oğlu Abdullah Tayyip Olçak ve ismini sayamadığım on binlerce kefensiz yatan şehidimizindir. 

Bu vatan Türklerin, Kürtlerin, Zazaların, Çerkezlerin, Alevilerin, Sunnilerindir.Bu vatan kendisini gerçek anlamda sahiplenen, kendisi için gerekirse ölmeyi göze alan herkesindir. Bu vatan kendisi için çalışan, çabalayan, kendisine aşkla, şevkle ve sadakatle bağlı olan herkesindir. Bu vatan doğulunun, batılının, kuzeylinin, güneylinin, iç anadolunlunundur. 

Bu vatan, bir zümrenin veya birilerinin tekelinde asla değildir. 
Birde bu vatanın sahibi olduğunu her yerde her ortamda ifade edip bilerek ve isteyerek vatana ihanet edenler vardır. Bu vatan asla bunların değildir. Bunların vatan sevgisi de, millet sevgisi de sahtedir. 

Bu vatan sahibi olduğunu iddia edip her fırsatını bulduklarında ülkesini başka ülkelere şikayet edenlerin asla değildir. Bu vatan Atatürk ve Cumhuriyet gibi temel değerler arkasına sığınıp PKK ile kol kola yürüyüp Cumhuriyetçi geçinenlerin asla değildir. Bu vatan Terörle mücadele eden ordusunu alçaklıkla itham eden sözde Cumhuriyetçi geçinen pkk sevicilerinin asla değildir. Bu vatan bu ülkede askeri üniforma içine sızmış kendi ülkesinin vatandaşlarına bomba yağdıracak kadar alçaklaşanların asla değildir.

Bu vatan kendi Meclis'ine bomba yağdıracak kadar şeref yoksunu olan sözde subayların asla değildir. Bu vatan din kisvesi altına saklanıp, kendi ülkesinden kaçıp okyanus ötesine kadar gidip oradan vatana ihanet talimatları veren sahte din tüccarlarının asla değildir. Bu vatan kendi ülkesinin halkını sokağa çağırıp ülkede kaos çıkarmaya çalışanların asla değildir. Bu vatan aklını, beynini kiraya verip başkasından aldıkları talimatları uygulayan satılık kalemlerin asla değildir. Bu vatan bu ülkede sözde gazeteci, aydın, akademisyen geçinen ajanların, provokatörlerin asla değildir. Bu vatan Hilal'in gölgesinde haçlıyı savunanların asla değildir. Bu vatan Kürtlerin temsilcisi olduğunu iddia edip en büyük zararı Kürtlere veren Kürt düşmanlarının asla değildir. Bu vatan milli ve yerli olmayıp dışa bağımlı olan, dış güçlerin maşalığını, taşeronluğunu yapanların asla değildir. Bu vatan milliyetçi geçinip sahte din tüccarlarından, okyanus ötesinden talimatlar alan sözde siyasetçilerin asla değildir. 

Bu vatan bizimdir demekle vatan sahibi olunmuyor. Bu vatan bizimdir demek için bu vatan için can vermeyi göze almak gerek.Bizler kimin vatansever olduğunu, kimin sahte vatansever olduğunu çok iyi biliyoruz. Bir taraftan ülke darbeciler tarafından kuşatma altında iken darbecilere boyun eğmeyip, öleceksem vatanımda milletimle beraber ölürüm diyen gerçek vatanseverler varken, diğer taraftan darbe gecesi inşallah darbeciler başarılı olur diye ellerini ovuşturup saklanan ve darbe başarısız olduktan sonra her ortamda ülkesini dış güçlere şikayet eden sahte vatanseverler vardır.Bu ülkenin gerçek vatansever halkı neyin ne olduğunu çok iyi bilmektedir ve görmektedir. Yeri ve zamanı geldiğinde bu sahte vatanseverlere cevabını en iyi şekilde verecektir.

YORUM EKLE