Yılmaz: Ordu koşar adımlarla ilerleyen bir il konumuna geldi

Nedim KOVAN/ORDU () - ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu'nun büyükşehir olmasının ardından kentte yapılan yatırımların dikkat çektiğini belirterek, "Artık Ordu ilimiz değişimi yakalayan ve koşar adımlarla ilerleyen...

Yılmaz: Ordu koşar adımlarla ilerleyen bir il konumuna geldi

Nedim KOVAN/ORDU () - ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu'nun büyükşehir olmasının ardından kentte yapılan yatırımların dikkat çektiğini belirterek, "Artık Ordu ilimiz değişimi yakalayan ve koşar adımlarla ilerleyen bir il konumuna geldi. Yatırımlarımız aynı hızla devam edecek" dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu'da düzenlenen iftar yemeğinde vatandaşlara yapılan yatırımları anlattı. Kentte halkın beklentisi doğrultusunda yatırımlar gerçekleştirildiğinin altını çizen Yılmaz, "2014 yılında altyapısını değiştirme kararı aldığımız ilimizde kanalizasyon hatları tıkalıydı ve yağmur suyu hattı hiç yoktu. Şehrin tamamında altyapıya girdik. 2017 yılı 20 Aralık’ta çalışmaları bitireceğimizi söylemiştik ve öyle de yaptık. Sonrasında asfalt dökeceğiz, meydanlar yapacağız ve miting alanlarımız genişleyecek dedik. Bu kapsamda yolda da devrim yaptık. 4 yılda Altınordu ilçemize 270 kilometre asfalt döktük. Diğer illere örnek gösterilen evladiyelik yollar inşa ettik” dedi.
Projelerin devam edeceğini belirten Yılmaz, “Rıhtım projemize engel olmak istediler ancak projemiz Mimarlar Birliği tarafından yılın en iyi projesi ödülüne layık görüldü. Ayışığı Meydanımız, 60 bin kişinin toplanabileceği, İstanbul’un Yenikapısı gibi miting ve konser alanı haline geldi. Türkiye’nin en güzel sahil şeridi Altınordu ilçemizde 3,5 metre bisiklet yolu, 3,5 metre yürüyüş yolu ve 2,5 metre kaldırım yapacağız dedik, itiraz ettiler. Şimdi ise o itiraz edenler, sunduğumuz bu hizmeti herkesten çok kullanır hale geldi. Plajlarımızda 5 noktada mavi bayrağımız var. Kadınlar plajı sözünü verdik ve yerine getirdik. Ordu ilimiz teniste örnek olacak dedik, söz verdiğimiz gibi güzel bir tesisi bu anlamda hizmete sunduk. Toplu taşımada yaptığımız yenilikle 340 aracı 177 otobüse indirdik. Şu an yüzde 100 memnuniyet var” şeklinde konuştu.
Altınordu’da 220 bina ile başlatılan dış cephe iyileştirme çalışmasının Fatsa ve Ünye ilçelerinde de uygulandığını ve projenin sahil bandındaki ilçelerle kalmayıp 19 ilçeye yayılacağını ifade eden  Yılmaz, diğer yatırımlara da mercek tuttu.  Yılmaz, “Süleyman Felek Caddemizi trafiğe kapatarak İstanbul’un İstiklal Caddesi gibi Samsun’un Çiftlik Caddesi’nden daha güzel bir çalışma yapacağımızı söylemiştik ve öyle de oldu. Muhteşem bir alan ortaya çıktı. Bayram sonrası caddemizin açılışını yapacağız. Köprübaşı’nda ise 7 dönümlük alanda güzel bir meydan ortaya çıkardık. 3 ilçede ORMEK şubesi açtık. Şu ana kadar 20 binin üzerinde hemşehrimiz bu kurs merkezlerimizden yararlandı. Kadınlar plajı açtık yılda ortalama 100 bin hanım kardeşimiz buralardan muazzam hizmet alıyor. Evde bakım hizmetleri sözü vermiştik. Ekonomik durumu olup da çamaşırını yıkayamayan, banyo ve tıraş ihtiyacını gideremeyen yaşlılarımız için muhtarlar ve belediye başkanlarımızla istişare ederek gerekli hizmetleri sunmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin en modern stadyumunda çalışmalar devam ediyor. 1000 araçlık otoparkı, alttan ısıtmalı ve deniz tarafına bakan kısımda 65 yataklı otel projesi ile devasa bir eser ortaya çıkıyor. Mevcut stadyum alanımız da millet bahçesine dönüşecek. Karşıyaka’da ise önceden bataklık olan alana bölgemizin en önemli tesislerinden birini yaptık. Oraya 6 bin kişilik kapalı spor salonu ve müze inşa edeceğiz. 120 dönümlük alanda devasa yatırımlar hayata geçecek" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE