Yeni Zelanda'daki saldırı kınandı

MİLLİ Türk Talebe Birliği Trabzon İl Başkanlığı üyeleri, Yeni Zelanda'da iki camiye yapılan ve 49 kişinin öldüğü silahlı saldırıları kınadı. Milli Türk Talebe Birliği Trabzon İl Başkanlığı üyeleri, Cuma namazı sırasında...

Yeni Zelanda'daki saldırı kınandı
MİLLİ Türk Talebe Birliği Trabzon İl Başkanlığı üyeleri, Yeni Zelanda'da iki camiye yapılan ve 49 kişinin öldüğü silahlı saldırıları kınadı.

Milli Türk Talebe Birliği Trabzon İl Başkanlığı üyeleri, Cuma namazı sırasında 49 kişinin öldüğü Yeni Zelanda camilere yapılan silahlı saldırıları kınamak için İskender Paşa Camii önünde bir araya geldi. Kalabalık yapılan açıklamayla ırkçı ve vahşi İslamofobik saldırıyı lanetlendi. Sivil toplum kuruluşu üyelerinin de destek verdiği protestoda kalabalık adına açıklamada bulunan Milli Türk Talebe Birliği Trabzon Başkanı Furkan Lemahmutoğlu, "Dünya’nın İslamofobik ve faşist terörizme ‘dur’ demesi gerek. Doğusuyla, batısıyla Müslüman kardeşlerimizin inanç hürriyeti bizim hürriyetimiz, mukaddesatları bizim mukaddesatımızdır. Bu nedenle yapılan menfur, körleşmiş, sapık ve feci terör saldırısını lanetliyor esefle kınıyoruz” dedi.

YORUM EKLE