Vali Yerlikaya'dan 19 Mayıs mesajı

GAZİANTEP Valisi Ali Yerlikaya, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı. Vali Ali Yerlikaya, yayımladığı mesajında, 99 yıl önce 19 Mayıs tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak,...

Vali Yerlikaya'dan 19 Mayıs mesajı
GAZİANTEP Valisi Ali Yerlikaya, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.
Vali Ali Yerlikaya, yayımladığı mesajında, 99 yıl önce 19 Mayıs tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak, İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı durduğunu ve Türk Kurtuluş Savaşı'nı başlattığını kaydetti. Vali Yerlikaya şunları kaydetti:
"Bu yönüyle 19 Mayıs 1919; İstiklal mücadelemizin tarihi bir sembolüdür. Ayrıca 19 Mayıs; 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi destansı başarıların da kaynağı olmuştur. Hepsinden önemlisi de 19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır. Bu özel günün Türk Gençlerine, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak armağan edilmesi de Atatürk’ün gençlerimize verdiği değerin ayrı bir göstergesidir. Genç ve dinamik bir nüfusa sahip olan milletimizin en büyük zenginliği, gücü ve umudu çocuklarımız ve gençlerimizdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizi, geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimize emanet etti. Gençliğin her zaman, bu emanetin yüklediği yüksek sorumluluğun bilincinde olacağına inancım tamdır. Daha büyük, daha güçlü bir devlet ve toplum olma yolunda ülkemiz emin adımlarla ilerlerken; gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimini desteklemek, hayatın her alanına etkin katılımlarını sağlamak da bizlerin öncelikli görev ve sorumlulukları arasındadır.
Bugün vesilesiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum."
FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE