Tokat BİK İl Müdürü Oranlı, yeni kitabını imzaladı

TOKAT Basın İlan Kurumu İl Müdürü Çetin Oranlı'nın yayımlanan üçüncü kitabı, 'Demir Kepenkli Ev Anadolu Hikayeleri'  özel bir kafede düzenlenen imza günü etkinliği ile Tokat'lı okurlara tanıtıldı. Gazeteci ve Basın İlan...

Tokat BİK İl Müdürü Oranlı, yeni kitabını imzaladı
TOKAT Basın İlan Kurumu İl Müdürü Çetin Oranlı'nın yayımlanan üçüncü kitabı, 'Demir Kepenkli Ev Anadolu Hikayeleri'  özel bir kafede düzenlenen imza günü etkinliği ile Tokat'lı okurlara tanıtıldı.

Gazeteci ve Basın İlan Kurumu Tokat İl Müdürü Çetin Oranlı'yı imza gününde dostları ve kitapseverler yalnız bırakmadı. Etkinliğin başlangıcında kısa bir açıklama yapan Çetin Oranlı, 11 hikayeden oluşan Demir Kepenkli Ev’in Anadolu'nun değerlerini yansıttığını ifade etti. 'Anadolu’nun mayasında sevgi ve merhamet var' diyen Oranlı, yaşanmış olaylara dayanan hikâyelerinde de insana değer, merhamet ve hayvan sevgisi temalarına yer verdiğini açıkladı. Son aylarda sıkça tartışılan hayvanlara yönelik şiddet görüntülerinin, hayvan sevgisinin topluma güçlü bir şekilde aşılanması gerektiğini ortaya koyduğunu vurgulayan Oranlı, "Merhamet duygusundan yoksun bir insan her türlü kötülüğü yapabilir. O nedenle çocuklarımıza merhamet duygusunu ve hayvan sevgisini temel insani değer olarak aşılamalı, anlatmalıyız. Ben de hikâyelerimde bu vurguyu yaptım" ifadelerini kullandı. İlk iki kitabını 'Olaylar ve Kişisel Tecrübe Işığında Gazetecilik' ve 'Sözün Ardı' adı altında iletişim alanında veren Oranlı, kentleşme, kentsel dönüşüm ve göç olguları ile ortaya çıkan sorunlara da 'Demir Kepenkli Ev' isimli hikâye kitabında değindiğini sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE