Suşehrili kadınlar Ada çayı ile para kazanacak

SİVAS'ın Suşehri ilçesinde kadınlar "Anadolu Ada Çayı Suşehri Kadınları İçin Alternatif ve Yeni Bir Gelir Kaynağına Dönüşüyor" projesinde hak kazanan 10 çiftçiye fideler dağıtılarak bahçe kurulumuna başlandı.  Kaymakamlık...

Suşehrili kadınlar Ada çayı ile para kazanacak
SİVAS'ın Suşehri ilçesinde kadınlar "Anadolu Ada Çayı Suşehri Kadınları İçin Alternatif ve Yeni Bir Gelir Kaynağına Dönüşüyor" projesinde hak kazanan 10 çiftçiye fideler dağıtılarak bahçe kurulumuna başlandı. 

Kaymakamlık öncülüğünde Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığınca "Sosyal ve Çevresel Yatırım Programı" kapsamında hazırlanan ve onaylanan "Anadolu Ada Çayı Suşehri Kadınları İçin Alternatif ve Yeni Bir Gelir Kaynağına Dönüşüyor" başlıklı projede hak kazanan 10 çiftçiye 5 dekar olmak üzere, 10 adet bahçe kurulumunun yapımına başlandı. Kaymakam Vekili Çağlar Partal'ın katılımıyla, projenin uygulanması için ihtiyaç duyulan, 1 adet fide dikme makinesi, 10 adet çapa makinesi, 10 adet su pompası, 10 adet budama makası, 500 adet sulama tabancası, 500 adet vana, 500 uzatma borusu, 10 adet bahçenin sulama işi için ihtiyaç duyulan 5 bin metre sulama borusu ile 137 bin 500 adet ada çayı fidesinin dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtım programına İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nusret Recep Gümüş, İlçe Özel İdare Müdür Vekili Adem Kuzpınar, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Burhan Güler, teknik personeller ve vatandaşlar katıldı.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE