Sözlü: Türk Gençliğine inancımız sarsılmaz, güvenimiz tamdır

ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajda Türk Gençliği’nin imkan verildiği takdirde Türk Milleti’ni milletler camiasında...

Sözlü: Türk Gençliğine inancımız sarsılmaz, güvenimiz tamdır
ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Mesajda Türk Gençliği’nin imkan verildiği takdirde Türk Milleti’ni milletler camiasında omuzlar üzerinde taşıyarak hak ettiği yere getirecek yegane kuvvet olduğunu vurgulayan Başkan Sözlü, ‘’Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’i emanet ettiği Türk Gençliğine inancımız sarsılmaz, güvenimiz tamdır’’ dedi
TÜRK MİLLETİ’NİN SİLKİNİŞİDİR
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Yayınladığı mesajda Türk vatanını işgal ve istilaya yeltenenlere karşı, Türk’ün kudretini ispat eden ve bağımsızlığını, içinde bulunulan durumun şartlarına bakılmaksızın vazgeçilmez tarihi ve insani bir hak olarak gören büyük iradenin Samsun’a ulaşarak ilk ve en anlamlı milli hamlesini yaptığını ifade eden Başkan Sözlü, bu hamlenin aslında Birinci Dünya Savaşı'nda yenilmiş, bitkin ve çaresiz kalmış Türk Milleti'nin silkinip ayağa kalkışı olduğunu vurguladı.
BİRLİK, BERABERLİK VE İNANÇLA AŞACAĞIZ
Samsun’a, Türk milletinin namusunu, şerefini kurtarmak ve kimseye muhtaç olmadan var olabilmesi için çıkıldığını hatırlatan Başkan Hüseyin Sözlü, Türk Milleti olarak içinde bulunduğumuz zorlu ve sancılı günleri birlik, beraberlik ve inançla aşacağımızdan kuşku duyulmaması lazımdır. 19 Mayıs 1919 ruhunun bizlere miras bıraktığı tarihi mesajın özü de aslında buna vurgu yapmaktadır’’ dedi. Başkan Sözlü, "Türk Milleti’nin ve O’nun geleceğinin teminatı sevgili gençlerimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten hissiyatımla tebrik ediyorum. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak milli doğruluşun başını çeken başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, kurtuluş mücadelemizin her safhasında pay ve katkısı bulunan kahramanlarımıza rahmet diliyorum."

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE