Sınav Koordinasyon Kurulu toplandı

  Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, () - ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde yapılacak sınavlara ilişkin Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 30 Haziran- 1 Temmuz 2018 tarihlerinde...

Sınav Koordinasyon Kurulu toplandı

 

Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, () - ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde yapılacak sınavlara ilişkin Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 30 Haziran- 1 Temmuz 2018 tarihlerinde Kumluca'da yapılacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı'nın kurallara uygun ve güven içerisinde yapılmasını sağlamak amacıyla Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.
Akdeniz Üniversitesi Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Hakkı Uzun, Belediye Başkanı Yusuf Göven, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Öncel, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Gürcan Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, İlçe Nüfus Müdürü Abdurrahman Talay katıldı.
Toplantıda sınavların kurallara uygun ve güvenli şekilde yapılması için gerekli şartların yerine getirilmesi ve tedbirlerin alınması konuşuldu. Ayrıca önceki sınavlarda yaşanan eksikliklerin değerlendirildiği toplantıda, adları birbirine benzeyen okulların anlaşılır şekilde tarif edilmesi ve toplu taşıma güzergahında bulunmayan okulların sınav günü mutlaka toplu taşıma seferlerine dahil edilmesi konuları tartışıldı. Sınavlardan önce toplu taşıma şoförleriyle de mutlaka bilgilendirme ve eğitim toplantısı yapılması gerektiği konuları karara bağlandı.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE