Seydişehir'de zabıta ekipleri denetimlerini artırdı

SEYDİŞEHİR Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ramazan ayında vatandaşın hijyen şartları çerçevesinde ve huzur içinde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini arttırdı. Zabıta ekipleri,  İlçe Gıda  Tarım...

Seydişehir'de zabıta ekipleri denetimlerini artırdı
SEYDİŞEHİR Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ramazan ayında vatandaşın hijyen şartları çerçevesinde ve huzur içinde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini arttırdı.
Zabıta ekipleri,  İlçe Gıda  Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleriyle birlikte ağırlıklı olarak hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği konusunda incelemeler  ve denetimlerini sürdürüyor. Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelere uyarıda bulunan ekipler, uyarılar dikkate alınmazsa gerekli cezai işlemleri kultanıyor.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ''Bu denetimlerle vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmasını amaçlıyoruz. Denetimler sırasında esnafımızı eksiklikleri ve hataları konusunda uyarıyoruz. Esnafımız da yapılan denetimler sonrası eksikliklerini gideriyor.''dedi.

 

YORUM EKLE