Şehit haberleri, öğrencilere robot tasarlattı

  İbrahim LALELİ/ANTALYA, () - ANTALYA'nın Konyaaltı ilçesinde bulunan Altınyaka Koleji öğrencileri, Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan asker ve polislerden etkilenerek savaş robotu tasarladı. Bilişim Teknolojileri...

Şehit haberleri, öğrencilere robot tasarlattı

İbrahim LALELİ/ANTALYA, () - ANTALYA'nın Konyaaltı ilçesinde bulunan Altınyaka Koleji öğrencileri, Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan asker ve polislerden etkilenerek savaş robotu tasarladı.

Bilişim Teknolojileri Robotik Yazılım Kodlama Öğretmeni Mine Afsar gözetiminde çalışan 7-A sınıfı öğrencileri Kağan Arda, Ataberk Çerkez, Murat Zeyrek ve Özer Gürol, tasarladıkları robotları tanıttı. Projede amaçlarının çocuklardaki duyarlılığı artırmak, hayal güçlerini zenginleştirmek olduğunu belirten Mine Afsar, "Öğrenciler Afrin'de şehit olan asker ve polislerden çok etkilendi. Asker ve polislerimizin bu tür operasyonlarda şehit olmamaları için insansız savaş araçları icat ettiler. Bu araçlar programlanabilen kodlanan komutlara göre hareket ediyor" dedi.

Proje öncesi öncelikle öğrencileriyle birlikte sağ ve sol beyin loblarıyla ilgili çalışmalar yaptığını anlatan Afsar, "Öğrencilerime kendi hayal güçleriyle alakalı robotlar tasarlamalarını istedim. Bu tasarımlarda çocuklar istediği şekilde çalıştı. Çocuklar, Zeytin Dalı Harekatı'ndaki şehit haberleri üzerine projeyi yoğunlaştırdı. İnsansız savaş araçları icat ettiler. Bu robotları programlanabilen kodlanan yazılımlarla hareket ettirebiliyoruz. Gelecekte askerlerimizin yerini bu tür robotların almasını istiyoruz" diye konuştu.

Okul Müdürü Meriç Ergün ise öğrencilerinin duyarlılığının mutluluk verici olduğunu söyledi.

FOTOĞRAFLI

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 12:00
YORUM EKLE