Seferihisar'a 'Şeffaf Belediyecilik' ödülü

İZMİR'in Seferihisar Belediyesi, 'Şeffaf Belediyecilik' ödülüne layık gördü. Uluslararası Şeffaflık Derneği, yolsuzluğa karşı mücadeleye dair çalışmaların desteklenmesi, şeffaflık, dürüstlük ve hesap verebilirlik gibi iyi yönetim...

Seferihisar'a 'Şeffaf Belediyecilik' ödülü

İZMİR'in Seferihisar Belediyesi, 'Şeffaf Belediyecilik' ödülüne layık gördü.

Uluslararası Şeffaflık Derneği, yolsuzluğa karşı mücadeleye dair çalışmaların desteklenmesi, şeffaflık, dürüstlük ve hesap verebilirlik gibi iyi yönetim ilkelerinin yaygınlaştırılması için 4'ncü kez düzenlediği 'Şeffaflık Ödülleri'ni dağıtmaya hazırlanıyor. Dernek, tören öncesinde 2018 yılı ödüllerinin sahiplerini açıkladı. Seferihisar Belediyesi'ni, 'Şeffaf Belediyecilik' ödülüne layık gören Uluslararası Şeffaflık Derneği, kurumun şeffaflık, hesap verilebilirlik ve katılımcılık ilkelerine yönelik çalışmaları ayrıntılı şekilde inceleyerek kapsamlı bir rapor hazırlandı. Raporda; Belediyenin sürdürülebilir modelinin, Türkiye'deki diğer yerel yönetimlere örnek oluşturabileceğine dikkat çekildi.

Ödül haberini büyük bir mutlulukla karşıladıklarını belirten Seferihisar Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, "Biz meclis gündeminin önceden halka duyurulması, belediye bütçesinden mal varlıklarına dek bir çok konunun halkla paylaşılması gibi uygulamalar yapıyoruz. Bunu uzun zamandır Seferihisar Belediyesi'nin en üstten alta kadar tüm kademelerinde başarıyla uyguluyoruz. Umarım bu anlayış tüm yerel yönetimlere yayılır" dedi.

Ödüller, 11 Aralık Salı günü İstanbul'da dağıtılacak.

İZMİR, )

FOTOĞRAFlı

 

YORUM EKLE