Şanlıurfa'da şehit yakınları ve gazilere iftar

ŞANLIURFA,() - ŞANLIURFA'da Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayının ilk iftarını şehit yakınları ve gaziler onuruna verdi. İftara katılan Başkan Nihat Çiftçi, vatanı uğruna canını feda eden şehitleri rahmetle anarken, gazilere ise sağlıklı...

Şanlıurfa'da şehit yakınları ve gazilere iftar

ŞANLIURFA,() - ŞANLIURFA'da Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayının ilk iftarını şehit yakınları ve gaziler onuruna verdi. İftara katılan Başkan Nihat Çiftçi, vatanı uğruna canını feda eden şehitleri rahmetle anarken, gazilere ise sağlıklı uzun ömürler diledi.
Ramazan ayı dolayısıyla her yıl olduğu gibi vatandaşların dolu dolu bir ramazan geçirebilmesi için Şanlıurfa'da 30 gün boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyecek olan Büyükşehir Belediyesi, ilk Ramazan iftar programını şehit ailelerine ve gazilere yönelik düzenledi. Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Vali Abdullah Erin, 20'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Yavuz ve çok sayıda davetli katıldı. İftar öncesi konuşma yapan Başkan Çiftçi, "Şehitlerimiz, bu güzel vatanı canıyla koruyarak bizlere emanet ettiler. Toplum olarak şehitler verdik. Onun için bu toprakların kıymetini hep birlikte bileceğiz. Şehit aileleri ve gazilerimiz de bu mücadelede kahramanlık gösteren şehitlerin bizlere emanetidir. Hakkınız hiç bir zaman ödenemez. Bize düşen mücadelelerinden dolayı şehitlerimizin ve gazilerimizin önünde hürmetle eğilmektir. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak Şehit ailelerimizin ve Gazilerimizin daima yanındayız. Bize düşen bizim sorumluğumuz onların geride bıraktığı emanetleri olan ailelerine çoluk çocuklarına, yakınlarına sahip çıkıp desteklemektir. Bu konuda elimizden geleni yapıyoruz" diyerek katılım gösteren tüm ailelere teşekkür etti.
FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE