Prof. Dr. Söyüncü, Memorial'da

  ANTALYA, () - MEMORİAL Antalya Hastanesi kadrosuna dahil olan Prof. Dr. Yetkin Söyüncü (50), Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü ve Omurga Sağlığı Ünitesi'nde hasta kabulüne başladı. Prof. Dr. Yetkin Söyüncü, Memorial Antalya Hastanesi'nde...

Prof. Dr. Söyüncü, Memorial'da

 

ANTALYA, () - MEMORİAL Antalya Hastanesi kadrosuna dahil olan Prof. Dr. Yetkin Söyüncü (50), Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü ve Omurga Sağlığı Ünitesi'nde hasta kabulüne başladı.
Prof. Dr. Yetkin Söyüncü, Memorial Antalya Hastanesi'nde hasta kabulüne başladı. Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü ve Omurga Sağlığı Ünitesi'nde hasta kabul eden Prof. Dr. Söyüncü, 1992 yılında Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi'nden birincilik derecesi ile mezun oldu. 1998 yılında aynı üniversitenin Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'ndan ihtisasını aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nde omurga cerrahisi alanında 'klinik araştırmacı' olarak çalıştı. 2001-2003 yılları arasında AÜ Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda öğretim görevlisi olarak görev yaptı. 2002 yılında ABD'de omurga cerrahisi ve çocuk ortopedisi konularında; Texas Scottish Rite Çocuk Hastanesi ve John Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedik Cerrahi Anabilim Dalı'nda 'gözlemci' ve 'omurga cerrahisinde uluslararası değişim programı ziyaretçisi ve gözlemci" pozisyonlarında çalıştı.
2001 yılından beri Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda görev yapan ve 2006 yılında doçent, 2012 yılında profesör oldu. 2012-2015 yılları arasında Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini yerine getirdi. 2009-2011 ve 2015-2017 yılları arasında Türk Omurga Derneği yönetim kurulu üyelik ve genel sekreterliği, 2010-2013 yılları arasında AOSpine Türkiye Omurga Merkezi ve Fellowluk direktörlüğü yaptı. 2008 yılından beri Asya-Pasifik Ortopedi Derneği Omurga Bölümünün Türkiye Delegesi olarak görev yapmakta.
Çocukluk ve yetişkin döneminde karşılaşılan skolyoz, kifoz, bel ve boyun fıtıkları ve spinal kanal darlıkları, omurga enfeksiyonları, tümörleri, travmatik ve osteoporotik kırıkları gibi her türlü omurga rahatsızlıklarının tedavi ve cerrahileri ile ilgilenmekte.
Evli ve iki kız çocuk babası olan Prof. Dr. Yetkin Söyüncü, Memorial Antalya Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü ve Omurga Sağlığı Ünitesi'nde görev yapıyor.

FOTOĞRAFLI

 

YORUM EKLE