Orman işçilerine eğitim

  Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, () - ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde orman yangınıyla mücadele çalışmaları kapsamında Orman İşletme Müdürlüğü'nde görevli işçilere eğitim verildi. Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü Yangın Koordinasyon...

Orman işçilerine eğitim

 

Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, () - ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde orman yangınıyla mücadele çalışmaları kapsamında Orman İşletme Müdürlüğü'nde görevli işçilere eğitim verildi.

Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü Yangın Koordinasyon Merkezi'nde verilen eğitimler çerçevesinde yangın öncesi hazırlıkların tamamlanması, yangın işçilerinin eğitilmesi ve arazöz eğitimlerinin tamamlanması maksadıyla işbaşı eğitimi verildi. Eğitimlere Orman Genel Müdür Yardımcısı Zekeriya Mere, Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, Şube Müdürü Mustafa Songür ve yangınla mücadele uzmanı eğitici orman mühendisleri katıldı. 72 yangın işçi, 12 orman mühendisi, orman muhafaza memuru ve 7 teknik elemana eğitim verildi.

Orman İşletme Müdürü Faik Yılmaz, "Orman yangınlarına hazırlanıyoruz. Personelimiz bu eğitimlerle yangın mevsiminden önce tüm hazırlıklarını tamamlıyor. Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü olarak bu ve buna benzer etkinliklerimiz devam ediyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE