Mısır fiyatı 1 lira 20 kuruş olmalı

HATAY’ın Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Necmettin Zaroğlu, hasadına başlanılan mısırın kilo fiyatının 1 lira 20 kuruş olması gerektiğini söyledi. Bu yıl, Reyhanlı’da yaklaşık 20 bin dekar alana mısır ekimi yapıldı....

Mısır fiyatı 1 lira 20 kuruş olmalı
HATAY’ın Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Necmettin Zaroğlu, hasadına başlanılan mısırın kilo fiyatının 1 lira 20 kuruş olması gerektiğini söyledi.

Bu yıl, Reyhanlı’da yaklaşık 20 bin dekar alana mısır ekimi yapıldı. Hasadına başlanılan mısırda dekar başına 1200 kilo ürün elde ediliyor. TSO Başkanı Zaroğlu, geçen yıla göre girdi bedelinin yüksek olduğunu bu nedenle mısır fiyatının 1 lira 20 kuruş olması gerektiğini belirterek, "Geçen yıl kilosu 85 kuruştan işlem gören mısırda tohum, gübre, ilaç, sulama, hasat girdileri yükseldi. Dolayısıyla fiyatı da en az 1 lira 20  kuruş olmalı. Üretici zarar etmemeli. Bununla ilgili gerekli önlem alınmalı ve fiyatı da açıklanmalı"dedi.

Zaroğlu, TMO yerine mısırın lisanslı depolara teslim edildiğini bunun da üretici açısından iyi bir uygulama olduğunu söyledi.

FOTOĞRAFLI

 

YORUM EKLE