Mevlüt Aslanoğlu caddesi yenileniyor

MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi tarafından Mevlüt Aslanoğlu Caddesinde değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarına başladı. Kent genelinde bugüne kadar birçok cadde ve sokağı standartlara uygun hale getiren Büyükşehir Belediyesi,...

Mevlüt Aslanoğlu caddesi yenileniyor
MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi tarafından Mevlüt Aslanoğlu Caddesinde değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarına başladı.
Kent genelinde bugüne kadar birçok cadde ve sokağı standartlara uygun hale getiren Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ilçesi sınırlarında bulunan 700 metre uzunluğundaki Mevlüt Aslanoğlu Caddesine ilk kazmayı vurdu. Freze makinesiyle eski asfaltı kazılan caddede önce altyapı çalışmaları yapılacak. 20 metre genişliğindeki caddede altyapı çalışmalarının devamında üstyapı çalışmaları başlayacak. Caddede kaldırım, yol ve otoparklar yapacak olan Büyükşehir Belediyesi, cadde üzerine 1 buçuk metre genişliğinde tek taraflı bisiklet yolu da yapacak. Aydınlatma ve ağaçlandırma çalışmalarıyla süslenecek cadde bu yıl içerisinde tamamlanacak. Mevlüt Aslanoğlu Caddesi'yle birleşen Tevfik Temelli Caddesi'nde geçtiğimiz yıl değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmaları yapmıştı. Tevfik Temelli Caddesindeki projeden memnun olan bölge halkı, Mevlüt Aslanoğlu Caddesi'nin de yapılacak olmasından son derece mutlu olduklarını belirttiler.
FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE