MEÜ Türkiye 3’ncüsü

MERSİN, () - MERSİN Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun organize ettiği Üniversitelerarası Basketbol Süper Lig Müsabakaları’nda Türkiye 3’üncüsü oldu. Müsabakalar, Adana Çukurova Üniversitesi’nde...

MEÜ Türkiye 3’ncüsü

MERSİN, () - MERSİN Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun organize ettiği Üniversitelerarası Basketbol Süper Lig Müsabakaları’nda Türkiye 3’üncüsü oldu.
Müsabakalar, Adana Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleşti. Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğretim üyeleri Doç. Dr. Dursun Katkat ve Dr. Öğr. Üyesi Fatma Çepikkurt yönetimindeki Kadın Basketbol Takımı, 10 üniversitenin mücadele ettiği üniversiteler süper liginde Türkiye üçüncülüğüne imza attı.
Kadın Basketbol Takımı ayrıca, final grubu oynayan ve ilk üç sıra içerisinde yer alan tek devlet üniversitesi olma unvanını da elde etti. Bu başarının üniversite tarihinde süper lig düzeyinde takım sporlarında kazanılan ilk kupa olma özelliğini de taşıdığına dikkat çeken Doç. Dr. Dursun Katkat "Bu başarıyı elde etme yolunda tüm özverileriyle sahaya ter döken, üniversitemizi layıkıyla temsil eden ve taşıdıkları bayrağı bir kademe daha yükseğe çekmeye çalışan öğrencilerimize teşekkür ederiz" dedi.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE