Mavi Kapaklarla Engellilere Umut Oldular

BALIKESİR’in Ayvalık ilçesi Sakarya İlköğretim Okulu öğrencileri, su içtikleri pet şişelerin mavi kapaklarını biriktirerek, 30 bin kapak karşılığında satın aldıkları 3 adet tekerlekli sandalye ile ihtiyaç sahibi engellerle umut ışığı oldu.

Mavi Kapaklarla Engellilere Umut Oldular

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi Sakarya İlköğretim Okulu öğrencileri, su içtikleri pet şişelerin mavi kapaklarını biriktirerek, 30 bin kapak karşılığında satın aldıkları 3 adet tekerlekli sandalye ile ihtiyaç sahibi engellerle umut ışığı oldu.

Minik öğrencilerin biriktirdikleri mavi kapaklarla satın alınan tekerlekli sandalyeler, Sakarya İlkokulu Müdürü Zafer Olkun, Ana Sınıf Öğretmenleri Ferhan Gülşen, Gülay Arık ve 2. sınıfların öğretmeni Aysel Efendioğlu tarafından Birlik Ortopedik Engelliler Derneği (BOED) Genel Başkanı Güler Çapraz Özlemiş ve dernek yöneticilerine teslim edildi. Okul müdürü Zafer Olkun minik yüreklerin öğretmenleriyle birlikte gerçekleştirdikleri anlamlı faaliyetten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, toplumun içerisinde yer alan engelli vatandaşlara yönelik gerçekleştirdikleri sosyal farkındalık çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

BOED Genel Başkanı Özlemiş, ülkede yaşayan yaklaşık 15 milyon engellinin sosyal ve maddi anlamda eksiklikleri had safhada olduğunu söyledi. Özlemiş, “Sosyal devlet anlayışıyla ülkemizde son yıllarda engelli bireylerin sorunlarının çözümlenmesi noktasında çok ciddi çalışmalar yapılmış ve engellilerin özellikle hakları konusunda pozitif gelişmeler yaşanmaktadır. Ancak her şey devletten beklenmemelidir. Bu yüzden toplumsal alanda yardımlaşma ve dayanışma son derece önemlidir. Bu anlamda Sakarya İlkokulumuzun minik öğrencilerinin mavi kapakları çöpe atmayıp, engelli ve ihtiyaç sahibi insanlara katkı sağlamanın önemine ilişkin yapmış oldukları bu çalışmayı son derece önemsiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 13:43
YORUM EKLE