Mamak’ta ilk iftar sofrası kuruldu

ANKARA, () - MAMAK Belediyesi, Ramazan ayı boyunca 44 mahalleyi kapsayan 27 noktada iftar düzenleyecek. Yeşilbayır-Şahapgürler Mahallesi’nde gerçekleşen iftara Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah...

Mamak’ta ilk iftar sofrası kuruldu

ANKARA, () - MAMAK Belediyesi, Ramazan ayı boyunca 44 mahalleyi kapsayan 27 noktada iftar düzenleyecek.
Yeşilbayır-Şahapgürler Mahallesi’nde gerçekleşen iftara Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, meclis üyeleri ve mahalle sakinleriyle yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Ramazan ayı boyunca mahalleleri ziyaret edeceklerini söyleyen Başkan Akgül, mahalle iftarları ile birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluğu pekiştirmeyi amaçladıklarını söyledi. 
‘RAMAZAN’IN RUHU BU SOFRALARDA YAŞANIYOR’
Ramazanlarda paylaşma duygusunun ön plana çıktığını kaydederek, bu ayın sevginin, kardeşliğin ve paylaşmanın artmasına vesile olduğunu belirten Akgül, “Ramazan’ın ruhu bu sofralarda yaşanıyor. İnsanlar bu sofralarda birbirleriyle kaynaşıyor, aynı sofranın etrafında buluşup Ramazan'ın bereketini ve güzelliğini hep beraber yaşıyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın Ramazan coşkusuna ortak olmak ve aynı manevi iklimi birlikte solumaktır. İftar davetimize katılarak soframızı zenginleştiren Mamaklılara teşekkür ediyorum” dedi.
FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE