Kocasinan Belediyesi öğrencilere geri dönüşüm eğitimi verildi

KAYSERİ, () -  KOCASİNAN Belediyesi tarafından çevre bilincinin geliştirilmesi ve gelecek nesillere doğru şekilde aktarılmasını amaçlayan 'Geri Dönüşüm Bilgilendirme Seminerleri'  kapsamında Mehmet Tarman ilköğretim okulu öğrencilerine...

Kocasinan Belediyesi öğrencilere geri dönüşüm eğitimi verildi

KAYSERİ, () -  KOCASİNAN Belediyesi tarafından çevre bilincinin geliştirilmesi ve gelecek nesillere doğru şekilde aktarılmasını amaçlayan 'Geri Dönüşüm Bilgilendirme Seminerleri'  kapsamında Mehmet Tarman ilköğretim okulu öğrencilerine geri dönüşüm eğitimi verildi.

Düzenlenen eğitim seminerleriyle öğrencilerin geri dönüşüm ve temiz çevre konusunda daha çok bilinçlendirilmesinin amaçlandığını vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Temiz çevre bilincinin kazandırılması, kaynakların verimli şekilde kullanılması ve atıkların doğru şekilde ayrıştırılması konusunda hassas davranan bir belediyeyiz. Bu kapsamda düzenlediğimiz eğitim seminerlerimizle toplumumuzun çevreye olan duyarlılığını artırmayı hedefliyoruz ve böylelikle gelecek nesillere daha temiz bir Kocasinan bırakmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Kocasinan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarından Çevre Mühendisleri Ceyda Ata ile Ahmet Usta, çevre bilincinin kazandırılması, kaynakların verimli kullanılması, ambalaj atıklarının toplanması ve ayrıştırılması, geri dönüşüm ve Kocasinan Belediyesi bünyesindeki geri dönüşüm tesisi KAYÇEV hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

FOTOLU

YORUM EKLE