Kırıkkale Üniversitesi’ne “Engelsiz Üniversite” ödülü

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, ()-KIRIKKALE Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu tarafından başlatılan “Engelsiz Üniversite Ödülleri” uygulaması kapsamında, “Mekanda Erişim” alanında 8 ayrı ödüle layık görüldü. Kırıkkale Üniversitesi...

Kırıkkale Üniversitesi’ne “Engelsiz Üniversite” ödülü

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, ()-KIRIKKALE Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu tarafından başlatılan “Engelsiz Üniversite Ödülleri” uygulaması kapsamında, “Mekanda Erişim” alanında 8 ayrı ödüle layık görüldü.
Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kırıkkale Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, “Mekanda Erişim” konusunda yapmış olduğu engellilere yönelik düzenlemelerden dolayı Turuncu Bayrak ile ödüllendirilirken Fen Edebiyat Fakültesi engellilerle ilgili sosyo-kültürel faaliyetlerde erişim konusunda yapmış olduğu düzenlemelerden dolayı da Mavi Bayrak adayı olmaya hak kazandı.
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nda düzenlenen “Engelsiz Eğitim Çalıştayı ve Engelsiz Üniversiteler” ödül törenine Rektör Yardımcısı ve Engelsiz Yaşam Birimi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman Çağlayan’a verilen ödül ve bayraklar senato toplantısında ilgili birim yöneticilerine törenle teslim edildi.
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, engelli bireylerin üniversitelerdeki faaliyetlere tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak için gerçekleştirilen çalışmaların tespiti ve başarılı bulunan yükseköğretim kurumlarının ödüllendirilmesi ile kamuoyunda farkındalık oluşturulması adına, Mekanda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak), Eğitimde Erişilebilirlik (Yeşil Bayrak), Sosyokültürel Faaliyetlere Erişilebilirlik (Mavi Bayrak) kategorilerinde "Engelsiz Üniversite" bayrakları verilmesi uygulamasını başlatmıştı.
FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE