Kırcami'de tapu için geri sayım

  ANTALYA, () - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde, Kırcami parselasyon planlarının itirazlar sonuçlandırmış olarak Büyükşehir Belediyesi'ne gönderileceğini belirterek “Ondan sonra tek bir askı...

Kırcami'de tapu için geri sayım

 

ANTALYA, () - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde, Kırcami parselasyon planlarının itirazlar sonuçlandırmış olarak Büyükşehir Belediyesi'ne gönderileceğini belirterek “Ondan sonra tek bir askı süreci kalıyor. Sonrası kadastro ve tapu" dedi.

Başkan Uysal, Ramazan ayının 2'nci gününde iftarını Tarım ve Yeşilova mahallelerinden komşularıyla birlikte yaptı. Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen iftar programında Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, Erol İşbilen, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan da yer aldı. Hep birlikte edilen duaların ardından oruçlar açılırken Başkan Uysal, Tarım ve Yeşilova mahallelerini de kapsayan Kırcami imar planlamasında gelinen son aşamayı paylaştı.

SONRASI TAPU

Kırcami planlarının 15 aşamalı bir süreç olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Artık son aşamaya geldik" dedi. 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde, parselasyon planlarının, Muratpaşa Belediye Encümeni'nce tüm itirazları sonuçlandırılmış olarak Büyükşehir Belediyesi'ne gönderileceğini aktaran Başkan Uysal, “Ondan sonra tek bir askı süreci kalıyor. Sonrası kadastro ve tapu. Emeği geçen sizlere, katkıda bulunan bütün kurumlara, verimli işbirliğinden dolayı Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür ederim" diye konuştu.

Başkan Uysal, Kırcami planlarıyla birlikte mülkiyet sorununun yaşandığı Ermenek'te çözümü büyük oranda sağladıklarını, Zeytinköy'ü merkezinde insanın bulunduğu bir dönüşüm süreciyle Antalya'ya kazandırdıklarını sözlerine ekledi.

SİYASETİN ÇİRKİN YÜZÜ

Tüm bunlarla birlikte toplumun komşulaşma ve kardeşleşmeye ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Siyasetçi hiç acımıyor. Milleti birbirine kırdıracak, oy alacak. Biz buna sonuna kadar karşıyız. Siyasetçilerin, kamu yöneticilerinin görevi milletin birbirine önyargısını kırmaktır, birleştirmek ve bütünleştirmektir. Ben, toplumu birbirine kırdıran söylemleri, yaklaşımları siyasetin en çirkin yüzü olarak görüyorum."

Konuşmasının ardından mahalle muhtarları Başkan Uysal'a çiçekle teşekkür ederken iftar programı çocuklara yönelik orta oyunu ve Hacivat-Karagöz gösterisiyle devam etti.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE