Kepez'den 'Kanser Tarama Merkezi'

  ANTALYA, () - KEPEZ Belediyesi, sağlık alanındaki hizmetlerine bir yenisini ekledi. Belediye Sağlık Merkezi'nde 'Kanser Tarama Merkezi' kuruluyor. Merkezde 96 bin kişiye kanser taraması yapılması hedefleniyor. Kepez Belediyesi ile Antalya...

Kepez'den 'Kanser Tarama Merkezi'

 

ANTALYA, () - KEPEZ Belediyesi, sağlık alanındaki hizmetlerine bir yenisini ekledi. Belediye Sağlık Merkezi'nde 'Kanser Tarama Merkezi' kuruluyor. Merkezde 96 bin kişiye kanser taraması yapılması hedefleniyor.

Kepez Belediyesi ile Antalya İl Sağlık Müdürlüğü arasında 'Kanser Tarama Merkezi' kurulmasına ilişkin protokol imzalandı. Protokol kapsamında Kepez Belediyesi Sağlık Merkezi'nde (KBSM) kanser tarama merkezi kurulacak. Merkezde, meme, rahim ağzı ve bağırsak kanseri taraması yapılacak.

İl Sağlık Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “İl Sağlık Müdürlüğümüz, Kepez Devlet Hastanesi'nin yanındaki yeni hizmet binasına taşındı. Hayırlı olsun. Kepez ciddi anlamda sağlığın merkezi haline geldi" dedi.

Başkan Hakan Tütüncü, İl Sağlık Müdürlüğü ile sağlık alanında örnek çalışmalar yaptıklarının altını çizdi. KBSM'nin sağlık hizmetlerini vatandaşa en güzel şekilde sundukları bir tesis olduğuna işaret eden Başkan Tütüncü, “Bu merkezde göz, diş, doğum, çocuk kliniğinden laboratuvara, fizik tedavisinden diyetisyene kadar birçok hizmeti veriyoruz. Bu hizmetlerin bir kısmını İl Sağlık Müdürlüğü ile yapıyoruz. Bu kamu kurumuyla sağlık alanında yeni bir adım daha attık. İmzaladığımız protokol ile kanser tarama merkezini KBSM'ye kazandırdık."

İl Sağlık Müdürü Dr Ünal Hülür de kanser tarama merkezi protokolu imzaladıkları Kepez Belediyesi ile özellikle evde sağlık ve bakım noktasında Türkiye'ye örnek bir süreç yürüttüklerini söyledi. KBSM'de sağlık hizmetleri alanında iyi işler yapıldığına dikkat çeken Hülür, “Biz de KBSM'de verilen sağlık hizmetinde üzerimize düşeni yapıyoruz. Merkezde fizik tedavi, poliklinik, laboratuar hizmetlerine gereken desteği sağlıyoruz" dedi.

Hülür, kurulacak kanser tarama merkeziyle ilgili de şu bilgilendirmeyi yaptı:

“Kepez ilçemizde 40 yaş üzeri 39 bin kadını meme kanserinde taramaya dâhil etmek istiyoruz. Belediye aracılığıyla ulaşacağımız bu yaş grubuna hastanelerimizde ücretsiz mamografi taraması hizmeti vereceğiz. KBSM'deki merkezde, ilçedeki 30 yaş üzeri 23 bin kadınımıza rahim ağzı kanseri, 50 yaş üzeri kadın ve erkek 43 bin kişiye de bağırsak kanseri taraması yapmayı hedefliyoruz."

Konuşmaların ardından Başkan Tütüncü ve Dr. Hülür protokolu imzaladı.

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE