Kaymakamdan kırmızı düdük 

Malik GÖDELİNER/ULUKIŞLA(Niğde), ()- KURBAN Bayramı tatilinde meydana gelebilecek kazaları azaltmak amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Hatalı sürücüye kırmızı düdük’ uygulaması tüm yurtta olduğu gibi Niğde’nin...

Kaymakamdan kırmızı düdük 

Malik GÖDELİNER/ULUKIŞLA(Niğde), ()- KURBAN Bayramı tatilinde meydana gelebilecek kazaları azaltmak amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Hatalı sürücüye kırmızı düdük’ uygulaması tüm yurtta olduğu gibi Niğde’nin Ulukışla ilçesinde de yapıldı.
İlçe Kaymakamı Nurullah Cemil Erciyas, Eminlik gişelerinde Bölge Trafik ekiplerince yapılan yol uygulamasına katıdı. Bayram dönüşlerinin artması nedeniyle sürücülerden seyahatleri boyunca dikkatli olmalarını isteyen Kaymakam Erciyas, kurallara azami ölçüde uymaları gerektiğini ifade etti. Hızlı araç kullanmanın aksine hayatta kalmanın önemli olduğunu belirten Erciyas, “Kırmızı düdükle çocuklarımız trafik kuralları konusunda bilinçleniyor ve büyüklerini dikkatle takip ediyor. Bayram dönüşü süresinde görev yapacak olan trafik personelimizin uyarılarını dikkate almalarını ve araçların hemen arka koltuğunda  oturan kırmızı düdüklü polis adaylarımızla sürücülerimizi daha dikkatli olmaya davet ediyoruz” dedi. 

FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

 

YORUM EKLE