Karabağlar'da muhtarlara bilgilendirme toplantısı

KARABAĞLAR Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Bakanlık tarafından riskli alan ilan edilen mahallerin muhtarlarıyla bir araya gelerek imar barışı başta olmak üzere kentsel dönüşüm ve diğer konularda bilgi alışverişinde bulundu. Karabağlar...

Karabağlar'da muhtarlara bilgilendirme toplantısı

KARABAĞLAR Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Bakanlık tarafından riskli alan ilan edilen mahallerin muhtarlarıyla bir araya gelerek imar barışı başta olmak üzere kentsel dönüşüm ve diğer konularda bilgi alışverişinde bulundu.

Karabağlar Belediyesi Ana Hizmet Binası Başkanlık odasında düzenlenen toplantıya Başkan Muhittin Selvitopu, başkan yardımcıları, birim müdürleri ile Salih Omurtak, Bahriye Üçok, Limontepe, Umut, Gazi, Devrim, Özgür, Abdi İpekçi, İhsan Alyanak, Peker, Yüzbaşı Şerafettin, Yurtoğlu, Cennetçeşme, Uzundere, Peker, Aşık Veysel, Osman Aksüner mahallelerinin muhtarları katıldı. İmar barışı ile ilgili konuların değerlendirildiği toplantıda Başkan Selvitopu, "Belediyemiz her zaman muhtar ve vatandaşların yanındadır. Vatandaşlardan gelebilecek sorularla ilgili zemin katta bulunan imar barışı masasında destek veriliyor" dedi.

Muhtarların, riskli alanda kalan vatandaşların durumları ile ilgili soruları da yanıtlayan Başkan Selvitopu, "Riskli alanda tüm yetki bakanlıkta. Bölgenin 2012 yılında riskli alan ilan edilmesinden bu yana 6 yıl geçti. O günden bu güne özellikle binaların bulunduğu yerlerde somut bir proje geliştirilemedi. Belediye olarak 5393 sayılı yasanın 73. maddesine göre yetki verilmesi halinde göreve hazırız. Veya 6306 sayılı yasaya göre ilan edilen riskli alanın iptali halinde yeni bir planlanlamayla sorunun tümden çözülmesi mümkündür. Karabağların büyük kısmında bu anlayışla yapılan planlar şu an uygulama sürecinde başarıyla sürdürülmektedir. Sorunun daha uzun zaman kayıplarına meydan verilmeden önerilerimizin bakanlığımızca değerlendirilmesinde fayda olduğuna inanıyoruz" diye konuştu.

İZMİR, ()

FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE