Kahta'da 'Yılın Annesi'

Haci BOZKURT/ KAHTA (Adıyaman),()- ADIYAMAN’ın Kahta ilçesinde 30 yıl hasta kayınbabasına bakan fedakar gelin Azize Barut, Kahta Kadın ve Çocuk Hakları Derneği tarafından 'Yılın Annesi' seçildi. Menderes Mahallesinde oturan Azize Barut,...

Kahta'da 'Yılın Annesi'

Haci BOZKURT/ KAHTA (Adıyaman),()- ADIYAMAN’ın Kahta ilçesinde 30 yıl hasta kayınbabasına bakan fedakar gelin Azize Barut, Kahta Kadın ve Çocuk Hakları Derneği tarafından 'Yılın Annesi' seçildi.
Menderes Mahallesinde oturan Azize Barut, 42 yaşındaki eşi Ali Bulut ile evlendiğinde henüz 18 yaşındaydı. Aynı evi paylaşmak zorunda kaldıkları hasta kayınbabası Ebubekir Akarslan ise 70 yaşındaydı. Azize gelin hastalığı nedeniyle ömrü az kaldı gözüyle bakılan kayınbabasına 30 yıl yaşadı. Bir ay önce 100 yaşında vefat eden kayınbaba Ebubekir Akarslan bir yıldan bu yana evde yatalak hasta olarak yaşamaktaydı. Azize gelin, aileye gelin olduktan bu yana 30 yıl aralıksız hasta kayınbabasına gönüllü olarak baktı. Kayınbabasını huzurevlerine veya başka bir akrabasına göndermedi. Azize hanımın bu örnek davranışını gören Kahta Kadın ve Çocuk Hakları Derneği aldığı bir karar ile Azize Bulut’u 'Yılın Annesi' seçti. Dernek Başkanı Emine Kardeş, yönetim kurulu üyeleri Nursel Aydın ve Fatma Kıymaz ile Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’nın eşi Gökçen Kaya birlikte Akarslan ailesini ziyaret edip, Azize Barut’u kutlayarak hediyeler takdim etti.
FOTOĞRAFLI

YORUM EKLE