Kadınlar, çocuklar için ördü

TOPLUM Geliştirme Derneği Adıyaman Şubesi tarafından çocuklar üşümesin diye 50 çocuğa örülmüş giysi gönderdi. Toplum Geliştirme Derneği tarafından işadamların katkısıyla gönül vermiş kadınlar tarafından yaptıkları bere, atkı...

Kadınlar, çocuklar için ördü
TOPLUM Geliştirme Derneği Adıyaman Şubesi tarafından çocuklar üşümesin diye 50 çocuğa örülmüş giysi gönderdi.
Toplum Geliştirme Derneği tarafından işadamların katkısıyla gönül vermiş kadınlar tarafından yaptıkları bere, atkı ve yelekler merkeze bağlı Palanlı köyü'nde bulunan 50 çocuğa dağıtıldı.
Dağıtımı gerçekleştiren Toplum Geliştirme Derneği Adıyaman Şube Başkanı Mehmet Çil, "Yaklaşık 1 aydır Toplum Geliştirme Derneği Adıyaman Şube Başkanlığı tarafıma tebliğ edildi. Sosyal Sorumluluk projesi İstanbul'da bir işadamı bu projeye katılan katılımcılar tarafından 50 tane kazak, atkı, yelek örüldü. Katılımcılar tarafından el örmesiyle bunlar genellikle kırsal Güneydoğu Anadolu bölgesi özellikle Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa'ya gönderildi. 0-3 yaşındaki çocuklara atkı, bere ve kazak daha çok bu bölgeler soğuk olduğu için tarafımıza gönderildi. Toplum Geliştirme Derneği tarafından hayır sever işadamlarına köprü olduk bugün Palanlı Köyüne yardımı ulaştırdık dağıttık. 50 ailemize dağıttık. İnşallah bundan sonra sosyal sorumluluk projeleri olacaktır. Emeği gecen herkese teşekkür ederim" dedi.
FOTOĞRAFLI
 

YORUM EKLE